2024. május 6., hétfő
TENISZ

Đoković elkerülte az 55-ös csapdáját

Az eső kedden késő délután eredt el, és tegnap sem állt meg, a wimbledoni tornán így az 1. forduló 27 meccsét nem sikerült még befejezni, az első pedig, aki már a 3. fordulóban van, a címvédő és világelső Novak Đoković lett, aki tegnap, amikor csakis a tetővel borított centerpályán lehetett játszani, a 28. születésnapját ünneplő, a ranglistán 55. francia Adrian Mannarinót győzte le, ami zsinórban a 30. győzelme a nagy tornákon, Wimbledonban pedig a 16.

Đoković és Mannarino meccse Novak két hibájával indult, és a világelső azonnal két breaklabdával szembesült. Đoković a feladatot megoldotta, azután ő hagyott ki egy esélyt, 5:4-ig viszont az adogatók meglehetősen magabiztosak voltak. Amikor az egyenlítésért adogatott, akkor feszültek meg a francia idegei, és Đoković az adogatás elnyerésével a játszmát is hozta. A második játszmában a szerb azonnal elnyerte Mannarino adogatását, ami bőven elegendő volt az előny növeléséhez. Kisebb rövidzárlat a harmadik játszma második játékában következett, amikor Đoković öt breaklabdát mentett. Negyedórával később Đoković jutott breaklabdákhoz, s a másodikon hibára kényszerítette az ellenfelét. De még nem volt vége, hisz Đoković a meccsért adogatva vétett két kettős hibát, és újabb tíz perc múlva a rövidítést játszották. Đoković a második meccslabdát váltotta győzelemre, amivel elkerülte az 55-ös csapdáját, hisz az idén Monte-Carlóban szenvedett fájó vereséget az akkor 55. cseh Jiří Veselýtől.

Đokovićot a 3. fordulóban az amerikai Sam Querrey és a brazil Thomaz Bellucci meccsének továbbjutója várja. Mindkettő kellemetlen lehet, Novaknak volt már velük gondja, de a 8:1-es és 6:0-s mérlegek azt mutatják, hogy Đoković rendre a feladat magaslatán állt.

A 2013-as bajnok Andy Murray is a 2. fordulóban van. A ranglistán 2. helyezett brit nem bajlódott sokat ismeretlen honfitársával, Liam Broadyval. Đoković legnagyobb vetélytársa a 2. fordulóban a tajvani Lu Jen-szunnal találkozik. Továbbjutott a cseh Tomáš Berdych és a spanyol Roberto Bautista is. A férfiaknál az 1. fordulóból még 11 meccset kell megtartani, a 2. fordulóban pedig a WawrinkaDel Potro rangadón kívül izgalmasak lehetnek még a FerrerMahut, SimonDimitrov és KyrgiosBrown találkozók is.

Aleksandra Krunić még nem játszotta le első meccsét, Babos Tímea pedig megtudta, hogy a 2. fordulóban a füves pályákon meglehetősen kellemetlen, 24 éves és a ranglistán 30., tavaly Londonban negyeddöntős amerikai Coco Vandeweghével találkozik, akivel még nem játszott. A magasabban rangsoroltak közül Agnieszka Radwańska és Szvetlana Kuznyecova az új továbbjutók, és a 2. fordulóban van a német Andrea Petković is, aki a tegnapi rövid esőszünetben elég gyors volt, hogy legyőzze a japán Hibinót, nagyobb meglepetést pedig nem jegyeztek. A női mezőnyben az 1. fordulóból még 16 meccs vár befejezésre, a 2. forduló már ismert párjai közül pedig különösen érdekesnek a S. WilliamsMcHale és CibulkováGavrilova meccsek ígérkeznek.

WIMBLEDON. – Férfiak, 1. forduló: Murray–Broady 6:2, 6:3, 6:4, Berdych–Dodig 7:6, 5:7, 6:1, 7:6, Bautista–Thompson 6:3, 6:3, 6:3, F. López–Ram 7:6, 6:4, 6:4, Kukuskin–Kližan 7:6, 7:6, 6:4, G. Müller–Giraldo 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 15:13, Paire–Škugor 3:6, 7:6, 2:6, 6:3, 10:8, 2. forduló: Đoković–Mannarino 6:4, 6:3, 7:6. Nők, 1. forduló: Putinceva–Melnyikova 7:5, 6:2, Kuznyecova–Wozniacki 7:5, 6:4, Vinci–Riske 6:2, 5:7, 6:3, García–Büyükakçay 6:2, 6:3, Petković–Hibino 3:6, 7:5, 6:2, Vandeweghe–Bondarenko 6:2, 7:6, A. Radwańska–Kozlova 6:2, 6:1, Rogyina–Curenko 6:3, 7:5.

PARDUBICE. – A futures 2. fordulójában: Ignatik–Valkusz 6:4, 6:3.

RÓMA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jani–Pegula 1:6, 6:2, 6:3.

BANJA LUKA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Békefi–Kötelesová 6:1, 6:3, Faber–Pirok 1:6, 6:3, 7:6, Argyelán–Biškić 6:1, 6:1.