2024. május 4., szombat
ASZTALITENISZ

Szerbiai éremeső Nikšićben

Minden versenyszámban a szerbiai asztaliteniszezőké lett az aranyérem az augusztus 18. és 22. között a montenegrói Nikšićben megrendezett U21-es Balkán-bajnokságon. A fiatal felnőttek számára kiírt versenyen a szerbiai játékosok összesen hét első helyet gyűjtöttek be, fontos azonban elmondani, hogy a román és a bolgár játékosok nem vettek részt a tornán, így a szerbiai asztaliteniszezőknek sokkal könnyebb dolguk volt, mint a korábbi években. Csapatban a fiúk (Ivor Raktić, Nikola Strugarević, Aleksa Gacev, Nikola Marinković) és a lányok (Makszuti Anetta, Truzsinszki Viktória, Dragana Vignjević, Tijana Jokić, Izabela Lupulescu) is nagy fölénnyel nyerték meg a tornát, s a szerb dominancia egyéniben csúcsosodott ki, ahol a fiúknál és a lányoknál is az összes érmet begyűjtötték. A fiúknál Marinkovićé lett az arany-, Gacevé az ezüstérem, a dobogó harmadik fokára pedig Katić és Strugarević állhatott fel. A lányoknál Lupulescu egyéniben és párosban is (a bosnyák Emina Hadžiahmetovićtyal az oldalán) első lett, így három aranyéremmel fejezte be a versenyt. Egyéniben a döntőben Makszutit győzte le 4:3-ra, Vignjević és Jokić pedig bronzérmesek lettek. A fiú párosok versenyének végeredménye: 1. Strugarević/Katić, 2. Gacev/Marinković, 3–4. Marčetić/Jovanovszki (bosnyák/macedón) és Jovanov/Kosztadinovszki (macedón). Lány párosok: 1. Lupulescu/Hadžiahmetović, 2. Makszuti/Truzsinszki, 3–4. Jokić/Vignjević és Rehaj/Hupi (albán). Vegyes páros: 1. Katić/Makszuti, 2. Marinković/Lupulescu, 3–4. Gacev/Jokić és Radović/Vignjević (montenegrói/szerb).

Gvozdenović, Fejős és Kovács Katona sikere

Augusztus 19. és 21. között a düsseldorfi atlétikai csarnok adott otthont a 27. Andro Kids Open NRW-Talent-Cup nemzetközi asztaliteniszversenynek az utánpótlás-korosztály számára 6–16 éves korig. Ez Európa legtömegesebb versenye, ahol 80 asztalon mintegy 1400 résztvevő – 29 országot képviselve – versenyzett csapatban, illetve egyéniben. Európán kívül képviseltette magát India, Srí Lanka, Kína és Argentína. Szerbiát több klub versenyzői képviselték Miroslav Čolaković, Branislav Milenković, illetve Török Gyula edzők kíséretében. Magyarkanizsáról Fejős Anna vett részt a versenyen a szerbiai különítmény tagjaként, 1313-as versenyzői számmal. Fejős mindkét versenyszámban dobogós helyezést ért el, mind csapatban, mind egyéniben a dobogó második fokára állhatott fel. Csapatban Irena Dujmovićtyal (STK Dobanovci) az oldalán a döntőben maradt alul a Lamhard Mara/Löher Sarah kettőssel szemben, míg egyéniben a TTC Brückberg versenyzője, Linda Tosse állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Vajdasági siker született még a 2005-ös korosztályban is, ahol a kishegyesi Dombos játékosa, Gvozdenović Katarina első lett egyéniben, míg csapatban Antić Jovanával az oldalán (STK Dobanovci) a második helyen végzett. Antić egyéniben bronzérmes lett, csakúgy mint Kovács Katona Lilla (Dombos) a 2003-as korosztályban.