2024. szeptember 4., szerda

A rákmegelőző enzimterápia

Ha emésztésünk normálisan működik, észre sem vesszük jelentőségét. Abban a pillanatban, hogy a kellemetlen tünetek bármelyikét érzékeljük, rögtön meggyőződünk róla, miért érdemes odafigyelni, hogy mit és milyen formában fogyasztunk.
A hosszantartó egészség megőrzéséhez azonban erős immunrendszerre is szükség van. Mindkét folyamatban alapvető szerepet játszanak az enzimek. Nézzük, miért érdemes enzimterápiát tartani!

Mik azok az enzimek?

Az enzimek olyan anyagok, melyek katalizátorként játszanak szerepet a szervezetben lezajló kémiai folyamatok során, miközben megnövelik ezek reakciósebességét. Az enzimek egyszerre vesznek részt az emésztésben, elősegítve a táplálékkal a gyomorba juttatott hasznos anyagok felszívódását, illetve hozzájárulnak az immunrendszer megfelelő működéséhez. Hiányuk egyben a védekezőrendszer gyengülését és a betegségek kialakulásának kockázatát jelenti.

Emésztési rendellenességek

A puffadtság, túlzott gyomorsav, hasmenés vagy a székrekedés kialakulása mind összefügg az emésztési folyamatokkal, vagyis az enzimek működésével. Ha hiány, illetve más rendellenességek következtében az enzimek nem lépnek működésbe, nem történik meg a bevitt tápanyagok felszívódása sem.

Mélyen a gyomrunkban!

Miután mi megtettük a dolgunk és elfogyasztottuk a számunkra ízletes ételeket, az enzimek is működésbe lépnek. A szervezetben termelődő összesen 22 enzim közül három fő emésztőenzimet különíthetünk el. Ezek az amiláz, lipáz és proteáz enzimek, feladatuk a szénhidrát, a zsír és a fehérje lebontása, emellett elősegítik a cellulóz, laktóz, rost és a tejtermékek lebontását is.

Együnk főzés nélkül!

Mivel a nyers zöldségek, gyümölcsök, valamint a főzés nélkül elfogyasztott ételek jelentős része az enzimek természetes forrásai, ezért ajánlott minél gyakrabban ilyen formában is táplálkozni. Az enzimterápia lényege, hogy kihasználjuk ezeknek a hasznos anyagoknak a szervezetre gyakorolt pozitív hatását.
A daganatos betegségeknél a kóros sejtek elszaporodása okozza a problémát, roncsolva a körülöttük lévő egészséges szöveteket. A téma kapcsán végzett kutatások eredményei alapján a hasnyálmirigyben termelődő enzimekkel meggátolható a rákos sejtek kialakulása és terjedése. Az elmélet elsősorban a skót John Bread, illetve az ő munkásságát is felhasználó William Donald Kelley megfigyeléseiből származik.