2025. január 22., szerda

Ingyenes áttérés a készpénzmentes kereskedésre

Esély az újvidéki és környékbeli kisvállalkozóknak

A Helyi Gazdaságfejlesztési Nemzeti Tömörülés (NALED) POS programja keretében, melyet Jobb módszer elnevezéssel indítottak, több mint 1000 újvidéki vállalkozónak lesz alkalma tájékozódni a készpénzmentes fizetés bevezetésének előnyeiről, és lehetősége arra, hogy kérje a POS-terminál telepítésének és használatának támogatását – jelentette be a NALED. A POS-terminál (angolul Point of Sale, Svájcban EFT/POS-terminál) készpénzmentes értékesítési pont, vagyis egy online terminál, amely biztosítja a készpénz nélküli fizetés lehetőségét az értékesítési pontokon.

A program szerint a támogatás egy évig tarthat 0,99 százalékos, csökkentett kereskedelmi illetékkel minden Mastercard és Visa kártyával történő fizetéskor. A kereskedőknek semmilyen fix pótköltségük vagy más kötelezettségük nem lesz, a támogatási idő lejárta után pedig elállhatnak a POS használatától, vagy folytathatják azokkal a feltételekkel, melyekről korábban megállapodtak kiválasztott bankjukkal. A POS-programban minden kisvállalkozó részt vehet, tevékenységi körétől függetlenül, ha az előző 12 hónapban nem fogadott el bankkártyás fizetést. Az újvidéki és környékbeli érdekelt kereskedők a www.boljinacin.rs weboldalt kereshetik fel részletes tájékozódás céljából, illetve a támogatás igénylése végett, de ugyanezt megtehetik a NALED következő partnerbankjaiban is: AIK, Intesa Bank, Erste Bank, Halkbank, NLB, OTP, ProCredit Bank, UniCredit Bank, Raiffeisen Bank. A POS programra intézmények is jelentkezhetnek, ha tolóablakaikra POS-terminált szeretnének telepíteni. A Jobb módszer elnevezésű POS-program támogatja a készpénz nélküli fizetés minden formájának fejlesztését. Az első évben több mint 3000 kisvállalkozó, köztük 700 vajdasági jelentkezett az ingyenes POS-terminálokra, főképpen kereskedők és vendéglátósok. Havonta átlagban 100.000 dináros forgalmat bonyolítanak le a készpénzmentes értékesítési pontokon. 

A programot a Német Nemzetközi Fejlesztési Együttműködési Társaság (GIZ), valamint a Mastercard és a Visa cégek indították el, támogatója a Német Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Minisztérium.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Illusztráció