Kisoroszi, lukácsfalvi, szentmihályi, tordai, bácsfeketehegyi, magyarittabéi, muzslyai, szabadkai, palicsi, nagykikindai, ürményházi, tóbai, magyarcsernyei, pacséri, kispiaci, magyarkanizsai gazdakörök, alakuló vagy már megalakult termelői egyesületek képviselői jelentek meg Magyarcsernyén azon a beszélgetésen, amelynek témája a szövetkezetek megalakításának a lehetőségei és a termelők szövetkezésének fontossága volt. Az új típusú földműves-szövetkezetek megalakításának lehetőségeiről Szerbiában, a szövetkezés előnyeiről és hátrányairól Kovács József tartott bevezető előadást.
A péntek esti beszélgetést a magyarcsernyei községháza nagytermében tartották meg a Vajdasági Magyar Szövetség, az Észak-vajdasági Agráregyesületek Szövetsége és a Magyarcsernyei Gazdakör szervezésében. Jelen volt Fremond Árpád köztársasági parlamenti képviselő, Pál Károly, a VMSZ ügyvezető alelnöke, Nagy Miklós, az Észak-vajdasági Agráregyesületek Szövetségének elnöke, Szabó József, a Tartományi Mezőgazdaság-fejlesztési Alap igazgatója, Juhász Attila tartományi képviselő, Dobai János településrendezési és környezetvédelmi titkárhelyettes.
Az összejövetelen elhangzott, fontos, hogy sikerült létrehozni az agrárszövetséget, amely összegyűjti a vajdasági gazdákat, és jelenleg már 47 tagszervezetet tömörít. Úgyszintén reménykeltő, hogy Bánátban is megindult a gazdák önszerveződése. Nem véletlen, hogy Ada és Csóka után Magyarcsernyén szerveztek ilyen találkozót. A bevezető előadást követő beszélgetésen a legtöbb szó a szövetkezeteket érintő törvényjavaslatról esett, amelynek a közvitája április 11-éig tart. Tekintettel arra, hogy a vajdasági földművesek sorsát nagyban befolyásolja majd a régóta várt jogszabály, a törvényjavaslattal kapcsolatos álláspont kidolgozását egy héttagú munkacsoportra bízták, melynek elnöke Dobai János, tagjai: Szabó József, Kovács József, Madarász Gyula, Bata Erzsébet, Kovács Géza és Nagy Miklós.
![Magyar ember Magyar Szót érdemel](/static/img/pecset.png)