– A Szabadkai Rádió a hallgatókért létezik, immár negyven éve, és legfőbb célunk, hogy továbbra is a közérdek szolgálatában álljunk, gyors, objektív és valósághű tájékoztatással – köszöntötte az egybegyűlteket Toni Bedalov, a rádió igazgatói bizottságának elnöke. Kiemelte, reméli, a kidolgozási szakaszban lévő médiatörvény támogatni fogja a negyvenéves hagyománnyal rendelkező médiaház további fennállását.
– Legyenek még sokáig a város lakosságának első információ forrása, főleg azoké, akiknek az írott szó élménye nem adatik meg, akiknek a rádió, a szó ereje jelenti a kapcsolatot a világgal – olvasta fel Biacsi Antal, a rádió igazgatója, a szabadkai Vakok és Gyengén látók Egyesületének levelét.
– Nagy nap ez, mind a város mind a rádió szempontjából. Továbbra is törekedni fogunk a professzionalizmusra, a valósághű tájékoztatásra, és ehhez kívánok mindannyiunknak sok szerencsét és örömöt – hallhattuk a Szabadkai Rádió szerb nyelvű szerkesztőségének főszerkesztőjétől, Slavica Dakovićtól.
Ljiljana Dulić, a horvát nyelvű szerkesztőség főszerkesztője elmondta, a szabadkai nyilvánosság és a horvát közösség számára is kivételes jelentőséggel bírt a horvát nyelvű adások sugárzásának megkezdése.
Németh Ernő, a magyar szerkesztőség megbízott főszerkesztője a szomszédos országokban történő újításokról számolt be. Elmondta, Magyarországon, Romániában és Csehországban is folyamatban van a rádió digitalizálása, céljuk, hogy minél közelebb kerüljenek a hallgatóhoz, hogy mindenkit elérjen a „ hullámhossz”. Reményét fejezte ki, hogy Szerbia is meghallja Európa szavát és a jövő felé fordul.
Az ülésen részt vett Ana Tomanova-Makanova, tartományi tájékoztatási titkár. Elmondta, a médiatörvény változás előtt áll, reméli, hogy az új törvény választ ad a privatizáció kérdésére, és hogy a Szabadkai Rádió ügyében is olyan döntés születik, ami a lakosság és a médiaház érdekeit is szolgálja.
– Az önkormányzatok körében végzett felmérés eredményeként az a vélemény kristályosodott ki, hogy az önkormányzati rádióknak három tulajdonosa legyen: maguk a dolgozók, az önkormányzat és a harmadik rész magántulajdonba kerüljön. Azt, hogy ki mekkora arányban lesz tulajdonos, az önkormányzatoknak kell eldönteni – jelentette be a tájékoztatási titkár.
Maglai Jenő, a községi képviselő-testület elnöke, Ana Tomanova-Makanova tartományi tájékoztatási titkár bejelentése nyomán kijelentette, a Szabadkai Rádió nemcsak városi, hanem regionális szinten is meghatározó médiaház és komoly kiállás szükségeltetik mellette, hogy a privatizáció ne történhessen meg, és továbbra is a városnak kell gondot viselnie róla.
Saša Vučinić, Szabadka polgármestere a város ünnepének nevezte az évforduló napját, a rádiót pedig a város történelmének. Egy olyan város történelmének, ahol a média életében a legtehetségesebb szakemberek voltak jelen, egy olyan város történelmének, ahol a toleranciát nagybetűvel írták és írják a mai napig is. Reméli, hogy ha a rádió munkatársainak sikerült a kilencvenes évek politikai bizonytalanságát közösen átvészelni, akkor a mostani bizonytalanságból is együttes erővel lépnek át egy szép és sikeres jövőbe.
A díszülésen felszólaltak az egykori szerkesztők, főszerkesztők, jól ismert hangok csendültek fel ismét az éteren át, nosztalgiáztak, és remélték a még szebb jövőt.