A dombormű Győrffy Lajos szobrász munkája (Fotók: Kecskés István)
Az utóbbi évek legtömegesebb rendezvényét tartották a hétvégén Lukácsfalván, a Fehér Tó hagyományápoló és környezetvédő Egyesület és a helyi közösség szervezésében. A Nagybecskerek közelében fekvő hatszáz lakosú kertészfalu fennállásának 226-ik évfordulóját ünnepelte, megtartották a hetedik Paradicsomnapot, amelyre ezúttal a Kárpát-medence több településéről érkeztek vendégek, és leleplezték Petőfi Sándor domborműves emléktábláját, Győrffy Lajos szobrász munkáját, a magyarországi Berekfürdő ajándékát. Vasárnap a helybeli katolikus templomban Lukácsfalva védőszentje, Kisboldogasszony tiszteletére mutattak be ünnepi szentmisét.
Az emléktábla-avatáson a vendégeket Mészáros István tanácselnök üdvözölte, majd Tűri Ida Petőfi-verset szavalt el. Jelen volt Thomka Orsolya, a Miniszterelnöki Hivatal délvidéki osztályvezetője, Zsoldos Ferenc, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, Lukácsfalva testvértelepüléseinek: Berekfürdő és Zalakomár (Magyarország), Tiszapéterfalva (Ukrajna) és Csíkszentkirály (Románia) küldöttségei. Hajdu Lajos, Berekfürdő polgármestere Petőfiről beszélve kihangsúlyozta, hogy együvé tartozásunk megtestesítője volt. Az emléktáblára írt Magyar vagyok c. versének idézete („…De semmi kincsért s hírért a világon el nem hagynám én szülőföldemet…” ) pedig arra kell, hogy emlékeztesse a lukácsfalviakat, hogy bár a nemzettől távol élnek, még sincsenek sorsukra hagyva. Az emléktáblának köszönve pedig a lukácsfalviaknak ezentúl lesz majd hol elhelyezniük március 15-én a kegyelet virágait.
A lukácsfalviak évente ötszáz vagon paradicsomot termelnek
Az idei Paradicsomnapon a legnagyobb paradicsom a nagybecskereki Dimče Đorićé volt (990 grammos), a legízletesebb paradicsomot a zsablyai Nikola Bunčić termelte, a legfinomabb házilag készített paradicsombefőttet pedig a muzslyai Sziveri Mihály főzte. Berekfürdő polgármestere különdíjat is átadott, amelyet a helybeli Molnár Katalin vehetett át, aki negyedmagával egy hetet tölthet Berekfürdőn.