Ma Nagybecskereken Mileta Mihajlov polgármester és Bratislav Pejković, a Köztársasági Vagyonigazgatóság vezetője szerződést írnak alá az egykori pártbizottság épületének a helyi önkormányzatra való átruházásáról. Ezzel formailag is lezárul egy csaknem két évtizede tartó jogi vita arról, hogy kit illet meg az épület. De ennél is fontosabb, hogy hozzáfoghatnak a városközpont egyik legelhanyagoltabb épületének a felújításához, amely a tervek szerint két hónap múlva kezdődik, és 38 millió dinárba kerül. Ezt részben a város, részben pedig a köztársaság finanszírozza majd. Az önkormányzat költségvetésében már biztosította a reá eső részt, és sikeresen pályáztak a környezetvédelmi és területtervezési minisztérium pályázatán, amelyet középületek építésére és felújítására írtak ki. Az elképzelést elfogadták a városi képviselő-testület ülésén is. Egyedül a legnagyobb ellenzéki párt (SZRP) ellenezte, hogy az önkormányzat biztosítson helységet a köztársasági szerveknek, amelyek évekig a városháza használatáért sem fizettek.
Megvannak már a négyemeletes épület leendő lakói is: ide költözik a közép-bánáti körzet adminisztrációja, a felügyelőségek, a kataszter az archívumával, az adóhivatal egy része, valamint a gazdasági cégjegyzék és a statisztikai hivatal. Az indokolás: egyrészt a városháza épületében (ahol jelenleg a köztársasági szervek vannak) már hosszabb ideje helyszűke van, másrészt pedig az önkormányzat hatásköreinek kilátásba helyezett kibővítése is emellett szól.
A 2500 négyzetméternyi „komitétot” a község gazdasága építette és évtizedekig a JKSZ, a Szocialista Szövetség, a Szakszervezeti Tanács, a Harcosszövetség és az Ifjúsági Szervezet székhelyéül szolgált. A Jugoszláv Kommunista Szövetség szétesése után 1992-ben (önkényesen) az örökségébe lépett Milošević szocialista pártja kaparintotta meg. A pártok finanszírozásáról szóló törvény meghozatala után (2000-ben) hét év kellett ahhoz, hogy jogerős bírósági ítélet szülessen a SZSZP kiköltöztetéséről, ami azonban csak tavaly történt meg. A helyzetet tovább bonyolította, hogy időközben a szocialisták a hatalmi koalíció részévé váltak, bár helyi szinten nincs képviselőjük. Már senki sem teszi fel a kérdést, hogy mi lett a szocialisták részéről ez alatt az idő alatt beszedett bérleti díj sorsa. A pártháznak ugyanis több mint negyven irodahelyisége van, amelyek egy része az utóbbi években áram és fűtés nélkül maradt.