Nagybecskerek közvéleményét mostanában a Goran Knežević korábbi és Mileta Mihajlov jelenlegi polgármester közötti nyílt konfrontálódás foglalkoztatja. Mindketten a Demokrata Párt tagjaként kerültek a Béga menti város önkormányzatának élére. Goran Kneževićet azonban 2008-ban letartóztatták (hivatali visszaélés gyanúja miatt jelenleg is bűnvádi eljárás folyik ellene), azután átlépett a Szerb Haladó Pártba (most a párt városi bizottságának elnöke). Az egykori párttársak sokáig tisztes távolságból méregették egymást (a demokraták még a letartóztatása után is sokáig kitartottak Knežević mellett). A választások közeledtével viszont megváltozott a helyzet.
Goran Knežević kezdetben a gazdasági beruházások visszaesése miatt bírálta a mostani hatalmat, emlékeztetve, hogy bezzeg amíg ő volt az önkormányzat élén húsz-egynéhány beruházó fektetett be a két új ipari övezetbe és 3500 új munkahelyet nyitottak meg. Emellett jelentős kommunális beruházások is voltak. Távozása után pedig minden leállt. Nagybecskerek a tartomány területfejlesztési tervében is csak egy jelentős beruházást kapott: a hulladéktározót. Közben megoldásra várnak a település legégetőbb kommunális problémái, elsősorban a vízgyár és a kerülőút kiépítése.
A vita a város nyaralója körül élesedett ki, azután, hogy Mileta Mihajlov a montenegrói Dobrotán megtekintette a nagybecskerekiek egykori üdülőjét, majd bejelentette: rendbe hozzák a létesítményt, hogy a Béga menti gyerekek újra birtokukba vehessék. A haladók szerint ez populista pénzherdálás. Azt javasolják, hogy inkább adják bérbe a nyaralót, amiből Görögországban is üdülhetnének a nagybecskereki gyerekek. Ekkor „nyílt ki a bicska” a demokraták zsebében. Szerintük ugyanis éppen Goran Knežević volt az, aki annak idején megpróbálta eladni, majd bérbe adni a dobrotai nyaralót. Az önkormányzat fel is vette a 242 200 euró értékű eladási letétet, amit a mostani hatalomnak kellett visszafizetnie. A haladók szerint viszont a fenti állítás nem igaz. Goran Knežević szerint nem ő kötött szerződést a nyaraló eladásáról, sem a bérbe adásáról, a letét összege is ott maradt az önkormányzat pénztárában. Az előbbit a helyi parlament szavazta meg, a bérbe adásáról pedig az akkori Ideiglenes Tanács döntött. Mindkét testület a DP irányítása alatt volt. Válaszként Predrag Grgić, a DP városi bizottságának elnöke a minap árulásnak minősítette Goran Knežević átlépését a haladók soraiba.
Egyesek meglepetéssel vették tudomásul a DP egykori legbefolyásosabb nagybecskereki embereinek a viszályát, akik ráadásul barátok is (voltak?). Persze azt tudni kell, hogy a választási kampányban nincs helye a szentimentalizmusnak, és az is nyilvánvaló, hogy Nagybecskereken a választási hadjárat az egykori és a mostani polgármester (illetve a haladók és a demokraták) közötti kíméletlen harcnak a jegyében fog zajlani. A „kibicek” pedig abban reménykednek, hogy a vita hevében egyik-másik politikus olyasmit is elmond majd, amit „békeidőben” el szoktak hallgatni.