A bort és a kenyeret a Petőfi táncosai vitték az oltárig
Az augsburgi Szent László Magyar Katolikus Misszió vendége volt nemrégiben a nagybecskereki Petőfi MME különítménye: a Sarkantyú népi táncegyüttes, a Pintyőke énekcsoport és az egyesület szavalói. A népi tánccsoport öt koreográfiát mutatott be, az énekegyüttes két népdalcsokrot adott elő, Petrovity Viktória és Jaksa Teodóra pedig szavalatokkal kedveskedett a Bajorország nagy múltú városában és a környékén élő magyaroknak.
Vastapssal jutalmazták a nagybecskereki táncosokat
A III. Szent László-búcsú napján megtartott ünnepi szentmisét dr. Német László nagybecskereki püspök celebrálta, majd a Misszió otthonában a közös ebéd után következett a délutáni műsor, amelyben a helybeli, valamint az ingolstadti néptáncosok és a kolozsvári Állami Színház két fiatal színművésze mellett felléptek a nagybecskerekiek is. A vendéglátást dr. Tóth Glemba Klára, a Petőfi MME elnök asszonya köszönte meg, s a Misszió plébánosának, Szomszéd Tamás József SJ atyának egy festményt ajándékozott, amelyet a Petőfi Art klubjának tagjai készítettek, nagybecskereki motívumokkal.
Augsburg több mint 700 éves
A Szent László Magyar Katolikus Misszióhoz Augsburg város és környéke tartozik, származásuktól függetlenül oda járnak a Németországban élő magyar családok, most már a második vagy harmadik generáció is. Hetente eljárnak a magyar misékre, a gyerekeknek anyanyelvápoló foglalkozásokat szerveznek a hétvégi magyar óvoda és iskola keretében, együtt ünnepelnek, szórakoznak.
Közös kép a Szent László-templomban
A Petőfi MME fiataljai számára minden bizonnyal emlékezetes marad az út, hisz egy-egy anyaországi kiruccanást kivéve nemigen jártak külföldön. Élvezték a sétát a belváros kacskaringós utcáin, a régi épületek között, megcsodálták a virágos ablakokat, gyönyörködhettek a városháza dísztermének aranyozott ornamentikájában, a több mint ezer éves dómban. Megérte a sok-sok itthoni táncpróba, a kitartás, s minden bizonnyal új erőre is kaptak, mert ha csak röpke két napra is, de „megnyílt előttük a világ”!
A régi városháza aranyterme