2024. október 7., hétfő

Kószó nem kegyelmezett

ASZTALITENISZ

A szerbiai férfi Szuperliga utolsó fordulójának rangadóján a szabadkai Spartacus 6:2-re nyert a Banat ellen, s így megszerezte a hármas rajtszámot a rájátszásban. A mérkőzés legjobbja Kószó Attila volt, aki valamennyi mérkőzését megnyerte. A nagybecskereki és a szabadkai csapat a rájátszásban is egymás ellen játszik majd a döntőbe jutásért, azzal, hogy a bánáti együttes előnyösebb helyzetben van, hiszen ha lesz harmadik mérkőzés, akkor azt saját közönsége előtt játszhatja majd.

A Spartacus az egymás elleni eredménynek köszönheti a harmadik helyet, hiszen pontegyenlőség esetén az egymás közötti eredmény dönti el a sorrendet. A két csapat Szabadkán és Újvidéken is 5:5-ös döntetlent játszott, s a két találkozón a Spartacus 41 játszmát nyert, a Vojvodina pedig kettővel kevesebbet.

A 18. (utolsó) forduló eredményei, férfiak: Spartacus–Banat 6:2 (De. Čonić–Petkov 3:2, Kószó–Đ. Borčić 3:2, Da. Čonić–Smiljić 2:3, Kószó–Petkov 3:1, De. Čonić–Smiljić 3:1, Da. Čonić–Đ. Borčić 1:3, Kószó–Smiljić 3:0, Da. Čonić–Petkov 3:2), STAK–Versec 0:6, Stenes–Vojvodina 1:6.

10. STAK 18 1 0 17 3

A rájátszás párosítása: C. zvezda–Vojvodina, Banat–Spartacus.

A női Szuperligában a Stari Grad szerezte meg a hármas rajtszámot, miután egy drámai mérkőzésen 5:5-ös döntetlent ért el a tavalyi döntős Zenta otthonában (5:4-es zentai vezetésnél, a Tápai/Tőke kettős 2:1-re és 6:2-re vezetett), s mivel az őszi idényben a belgrádi csapat 6:4-re legyőzte a tisza-parti együttest, így a fővárosiak játszhatnak a Topolyával az elődöntőben, a tavalyi döntő ismétlésére pedig az idén már az elődöntőben sor kerül, hiszen a Vojvodina és a Zenta már a fináléba jutásért összekerült.

Nők: Vojvodina–Versec 6:0, Josip Kolumbo–Banat 3:6, Obilić–Csóka – kedden játsszák, Dunacséb–Zenta 2:6, Topolya–Stari Grad 6:2 (Molnár–Gajić 3:2, Truzsinszki–Čolaković 3:0, Fenyvesi–Dimanić 2:3, Truzsinszki–Gajić 0:3, Molnár–Dimanić 3:1, Fenyvesi–Čolaković 3:2, Truzsinszki–Dimanić 3:1, Fenyvesi–Gajić 3:1).

Utólag lejátszott mérkőzéseken: Zenta–Stari Grad 5:5 (Gyurcsik–Gajić 0:3, Tápai–Čolaković 3:0, Tőke–Dimanić 2:3, Tápai–Gajić 3:1, Gyurcsik–Dimanić 2:3, Tőke–Čolaković 3:0, Tápai–Dimanić 3:0, Tóth–Gajić 0:3, Gyurcsik–Čolaković 3:0, Tápai/Tőke–Dimanić/Gajić 2:3), Topolya–Vojvodina 4:6 (Fenyvesi–Todorović 0:3, Tóth K.–Krsmanović 0:3, Truzsinszki–Barna 3:1, Molnár–Todorović 3:1, Fenzvesi–Barna 1:3, Truzsinszki–Krsmanović 0:3, Molnár–Barna 3:2, Truzsinszki–Todorović 0:3, Fenyvesi–Krsmanović 3:2, Fenyvesi/Truzsinszki–Todorvić/Barna 2:3), Stari Grad–Vojvodina 2:6.