2024. október 7., hétfő

Pofon, rendbontás, bajnoki cím

FOCICRONIKA
Nem tudni, a zágrábi szurkolóknak most mi bajuk volt a splitiekkel (Fotó: Beta)

Két fordulóval a horvát bajnokság vége előtt a zágrábi Dinamo megnyerte a bajnokságot, miután a 28. fordulóban gól nélküli döntetlent játszott a spliti Hajdukkal. A zágrábi együttes sorozatban ötödik bajnoki címét gyűjtötte be, összesen pedig a tizenkettedik titulusa volt.

A nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen a Dinamónak egy épkézláb, előre kidolgozott támadása volt, a Hajduk pedig egyetlenegyszer sem találta el a zágrábiak kapuját, így nem csoda, hogy a horvát tájékoztatási eszközök az utóbbi 15 év leggyengébb rangadójának nevezték a mérkőzést. A pályán történteket, még ha nem is volt említésre méltó, teljesen háttérbe szorították a lelátón lezajlott események. A Dinamo szurkolói elégedetlenek voltak kedvenceik játékával, s a félidőben az északi tribünön elkezdték felfeszíteni a székeket, s az ülőalkalmatosságokat, valamint a fáklyákat a pályára dobták. Mivel a keleti lelátón ülők is hasonlóan cselekedtek, a rendőrség speciális osztagának tagjai gyorsan közbeléptek. A rend őreinek kérésére a játékvezető szünetet rendelt el, s ez alatt az idő alatt a spliti klub elnöke, Joško Svaguša a díszpáholyban kapott egy pofont, egy szurkoló pedig leöntötte sörrel.

A 28. forduló eredményei: Dinamo–Hajduk 0:0, Croatia Sesvete–Zagreb 1:4, Istra 1961–Inter 2:0, Karlovac–Šibenik 0:2, Međimurje–Cibalia 0:2, Eszék–Vartkes 1:1, Zadar–Lokomotiva 1:1, Slaven Belupo–Rijeka 1:1.

A sorrend: 1. Dinamo 61, 2. Cibalia 54, 3. Hajduk 52, 4. Šibenik 47, 5. Karlovac 45, 6. Eszék 44, 7. Slaven Belupo 42, 8. Lokomotiva 41, 9. Rijeka 37, 10. Istra 1961 31, 11. Zadar 31, 12. Zagreb 30, 13. Varteks 30, 14. Inter 30, 15. Međimurje 26, 16. Croatia Sesvete 14 pont stb.