2024. október 7., hétfő

Elmaradt a bajnokavatás

ASZTALITENISZ - Négy órás küzdelm után: Banat-C. zvezda 6:4

Hiába vezetett a Marsi Márton (középen) és Pető Zoltán (jobbról) alkotta belgrádi páros 2:1-re és 6:1-re, nem tudták megnyerni a mérkőzést, így szombaton dől el a bajnoki cím sorsa

Pingpongmeccshez szokatlan hangulatban, a két szurkolótábor folyamatos ordibálása és dudálása közepette kezdődött a szerbiai férfi Szuperliga döntőjének második mérkőzése Nagybecskereken. Az első mérkőzést, amelyet Belgrádban játszottak, a Crvena zvezda 6:3-ra nyert meg a Banat ellen, így a második találkozón vendéglátó bánátiaknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy kiharcolják a harmadik mérkőzés jogát, míg a fővárosi együttesnek, amelyben egy temerini (Pető Zoltán), egy zentai (Vladimir Radonjić) és egy magyarországi (Marsi Márton) kapott helyet, a döntetlen is elég volt a bajnoki cím megszerzéséhez.

Az első két mérkőzés igazi drámát hozott, hiszen mindkét találkozó az ötödik játszmában dőlt el – mindkettő a hazaiak javára. Petkov legyőzte Petőt, Borčić pedig két meccslabdát hárítva (2:2, 8:10) nyert Radonjić ellen. A harmadik meccsen Marsi ngyon rövid idő alatt győzte le Smiljićet, de sajnos a találkozó ekkora már nem az asztaliteniszről, hanem a sportszerűtlen szurkolásról szólt: a vendégek szurkolótábora a nagybecskereki Borčićot szidta folyamatosan, (valamint azt az Uroš Mišićet éltették, aki nemrég tíz év börtönbüntetést kapott, miután a C. zvezda–Hajduk labdarúgó mérkőzésen egy égő fáklyát próbált meg lenyomni egy civil ruhás rendőr torkán), a bánáti szurkolók pedig mutogatással hívták fel magukra a figyelmet. A teremben ülő jelenlegi és egykori asztalitenisz játékosok és edzők döbbenten látták, hogy a nagybecskereki új sportcsarnokban nem adottak a feltételek egy play-off döntőhöz, ugyanis a pontok alatti éneklés, ordibálás, dudálás, fütyülés egyre csak fokozódott.

Szerencsére a C. zvezda szurkolói gyorsan kifáradtak, s a hangosbemondó felkérése a sportszerű viselkedésre is használt, így a találkozó viszonylag nyugodtabb körülmények között folytatódott. Pető két csapnivaló és két kiváló játszma után az ötödikben ismét gyengén játszott, így Borčić, akit a vendégszurkolók azért szidtak folyamatosan, mert tavaly még a C. zvezdát erősítette, 3:1-re növelte a hazaiak előnyét.

Utána Radonjić igazolta a papirformát, s magabiztosan, 3:1-re nyert Smiljić ellen, a másik asztalon pedig a találkozó legfontosabb mérkőzésén Petkov és Marsi néztek farkasszemet. A fiatal, nagykikindai játékos erős tenyeresei ellen Marsinak nem volt ellenszere, így a Banat 4:2-es előnnyel várta az utolsó kört, amelyben Pető nagyon gyorsan nyert Smiljić ellen, de mivel Marsi másodszor is vesztesként hagyta el az asztalt, a Banat 5:3-ra vezetett. A kilencedik mérkőzésen a két ifi válogatott, Petkov és Radonjić találkoztak. Az ő összecsapásuk Belgrádban óriási dráma után dőlt el: akkor Radonjić nyert 3:2-re. A csütörtöki mérkőzésükön Petkov nyerte az első játszmát 11:8-ra, a másodikat azonban ugyanilyen arányban elveszítette, s a harmadik szettet is Radonjić nyerte. Petkov azonban nem adta fel, s egy drámai játszma után (11:9), 2:2 lett az eredmény. Az ötödik szettben Radonjić volt a kicsit szerencsésebb és a higgadtabb is, s 11:9-re nyert, ezzel 5:4-re szépített.

A párosok csatája így mindent vagy semmit meccsnek bizonyult, ugyanis, ha a nagybecskereki kettős nyer, akkor következik a harmadik meccs, ha azonban Marsi és Pető győznek, akkor döntetlen az eredmény, és a C. zvezda a bajnok. Az első szettet a hazaiak, vagyis Borčić és Petkov nyerték meg 11:9-re, utána azonban Pető és Marsi nyert két játszmát. A negyedikben is vezetett a C. zvezda kettőse (6:1-re), ám nem nyert, ami teljesen demoralizálta őket, s az ötödikben mindent elrontottak, így a Banat 6:4-re nyert.

Sajnos a nagybecskereki örömünneplés elmaradt, mert abban a pillanatban, ahogy a hazaiak megnyerték a párosban az utolsó pontot, egy C. zvezda szurkoló átugrotta a korlátot, s megindult, hogy leszámoljon Đorđe Borčićtyal. Szerencsére a rendfenntartók közül néhányan figyeltek, így az eset komolyabb incidens nélkül ért véget.

A bajnoki címről a harmadik mérkőzés dönt, amelyet május 15-én, szombaton 17 órai kezdettel rendeznek meg Belgrádban. Ha az a találkozó 5:5-ös döntetlennel érne véget, akkor a C. zvezda lesz a bajnok, mivel a fővárosi piros-fehérek az első mérkőzésen 6:3-ra nyertek, a másodikon pedig 6:4-re veszítettek.

Férfi Szuperliga, döntő, második mérkőzés: Banat–Crvena zvezda 6:4
Részeredmények: Petkov–Pető Z . 3:2 (11:8, 11:4, 5:11, 11:5, 11:8), Đ. Borčić–V. Radonjić 3: 2 (11:3, 3:11, 9:11, 11:3, 13:11) Smiljić–Marsi 0:3 (4:11, 11:13, 4:11), Borčić–Pető Z. 3:2 (14:12, 11:3, 9:11, 1:11, 11:6, Petkov–Marsi 3:1 (11:8, 13:15, 11:9, 11:8), Smiljić–Radonjić 1:3 (11:9, 10:12, 6:11, 5:11, Borčić–Marsi 3:1 (11:9, 6:11, 11:4, 11:9), Smiljić–Pető 1:3 (4:11, 6:11, 11:9, 11:6), Petkov–Radonjić 2:3 (11:8, 8:11, 9:11, 11:9, 9:11), Petkov/Borčić-Marsi/Pető 3:2 (11:9, 10:12, 6:11, 11:9, 11:5).