2024. október 7., hétfő

Vereség a hosszabbításban

VÍZILABDA

Óriási lehetőséget szalasztott el a belgrádi Partizan együttese, miután Nápolyban az Euroliga elődöntőjében a második negyedben 4:0-ra vezetett az olasz bajnok Pro Recco ellen, ám utána a szerb csapat támadójátéka nagyon visszaesett, s az olaszok ezt kihasználták: a negyedik negyedben egyenlítettek (5:5), majd az utolsó játékrész végén, egy perccel a találkozó vége előtt Kásás Tamás szenzációs ejtésével először a találkozón megszerezték a vezetést (6:5).

Tizenkét másodperccel a mérkőzés vége előtt Vladimir Vujasinovićlövését az olasz kapus ütötte be a saját kapujába (6:6), így következhetett a hoszabbítás, amelynek első gólját az olaszok szerezték Filip Filipovićrévén (7:6), akinek ez volt a negyedik gólja. A következő ellentámadás során Kásás is betalált, s így már kétgólos (8:6) volt a Pro Recco előnye. A Partizannak igen gyorsan sikerült szépítenie, így az első, két perces hosszabbítás végén 8:7-re vezetettek az olaszok. A második hosszabbításban nem esett gól, így a mai döntőbe a Pro Recco jutott be, a Partizan pedig a harmadik helyért játszhat.

Euroliga, elődöntő: Pro Recco–Partizan 6:6 (0:2, 2:2, 1:1, 3:1) – hosszabbítás után 8:7 (2:1, 0:0)