2024. október 8., kedd

Sikereses idénye volt az óbecsei kajakosoknak

Az óbecsei kajakosok

Szerdán délután az óbecsei Tisza-parton rendhagyó módon zárta idei versenyszezonját az óbecsei kajak-kenu klub: a mintegy negyven ifjú versenyző, valamint edzőik és szüleik a sajtónak és a város vezetőinek megmutatták azt a 200 érmet és serleget, amit idén sikerült „összelapátolniuk“. A klub igazán sikeres idényt tudhat maga mögött: a Sóti, Terzić, Novaković, Džigurski összetételű felnőtt K-4-es 200 méteren országos bajnok lett, Biljana Relić pedig mini-kajakban a pionírok között nyert aranyérmet. Ezeken kívül további 6 ezüst- és egy bronzérem került idén Óbecsére. Dejan Terzić és Marko Novaković a moszkvai Eb döntőjében versenyezhetett, a mini-kajakosok pedig Vajdaság és Szerbia legjobbjai lettek, valamint az országos mini-kajak ligát is megnyerték.

A „bemutatón“ Knézi Péter polgármester, Budislav Medurić alpolgármester és Goran Strajnić sportért felelős tanácsos is részt vett, így Veljko Nović , a klub szakbizottságának a tagja kihasználta a lehetőséget arra is, hogy elmondja, sportolóik milyen áldatlan körülmények között kénytelenek edzeni: hajóállományuk elöregedett, felszerelésük hiányos, és még mosdó sincs a Tisza-parti épületben. A város vezetői ígéretett tettek arra: ez utóbbit tavaszig orvosolni fogják.