2024. július 30., kedd
KÉZILABDA – XXII. NŐI VB

Az oroszok a spanyolokat is kipipálták

A világbajnokság tegnapi programja a C és a D csoport mérkőzéseit ölelte fel. A délutáni mérkőzések előre lefutottnak tűntek, s végül nem is hoztak nagy izgalmakat, hiszen a világbajnok braziloknak nem okozott nagyobb fejtörést a Kongói Demokratikus Köztársaság, és a románok sem izzadtak meg különösebben Kazahsztánnal. Kora este azonban már „vérre” ment a dolog, hiszen mindkét csoportban csúcsrangadót vívtak: a C csoportban azok a dél-koreaiak találkoztak a németverő franciákkal, akiknek egy másodperc hiányzott ahhoz, hogy a rajton megverjék a címvédő brazilokat, a D csoportban pedig a norvégokat legyőző oroszok néztek farkasszemet a spanyolokkal. A televízió ez utóbbit közvetítette, s azt láthattuk, hogy egyik csapat sem a védelemre támaszkodik, így viszonylag sok gól született. Érdekesség, hogy a spanyolok négy találatukat emberhátrányban érték el, és a 22. percben először két góllal is vezettek. A lendületesebb oroszok azonban pillanatok alatt fordítottak, s előnyüket (16:14) a félidő végéig meg is tartották.

Fordulás után kiegyensúlyozott játék folyt, egészen az 55. percig, amikor az oroszoknak sikerült hárommal elhúzniuk (27:24), erre már nem volt megfelelő válaszuk az ibériaiaknak. Az oroszok ezzel nagy lépést tettek a csoportelsőség felé, még csak a románokat kell megverniük, de lehet, hogy azokat sem.