2024. július 18., csütörtök
FÉRFIKÉZILABDA-VB

Csúfos szerb vereség

Szerbia férfi kézilabdázói számára a házigazda Spanyolország elleni nyolcaddöntő jelentette a végállomást a világbajnokságon. A szerb csapat egyetlenegy alkalommal sem vezetett a találkozón, mindössze 6 percig tartotta a lépést a spanyolokkal (3:3), utána már csak futott az eredmény után, de felzárkózni sem igazán tudott a zaragozai összecsapáson. A 12. percben már 7:3, a 23. percben 14:8, a félidőben 20:12 volt a házigazdák javára, akik a második félidőben lassacskán 11 gólosra növelték előnyüket, s végül könnyedén, 31:20-ra nyertek.

A szerb csapat rossz hangulatban készült a meccsre, a játékosok és a szövetségi kapitány is az esélytelenségről beszélt, illetve jó néhány vád is elhangzott. A spanyolok rutinosan használták ki az összeomlásra való hajlamosságot, és valósággal lekézilabdázták ellenfelüket a pályáról. A találkozó legeredményesebbje Rocas volt, a szerb csapatban Petar Nenadić volt a leggólerősebb 4 találattal.

A spanyolok a szerdai elődöntőben a németekkel találkoznak, az Egyiptomot 31:26-ra verő Szlovénia Oroszország ellen lép pályára ugyanaznap, a dánok és a franciák a lapzárta után zárult meccsek győzteseivel csapnak össze.

A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE

Nyolcaddöntő

Spanyolország–Szerbia

Zaragoza, 9000 néző. V.: Horaček, Novotny (csehek).

Szerbia: Stanić (12 védés), Gajić, Mitrović 1, P. Nenadić 4, Vujin 2, Stanković, M. Ilić 3, Nikčević 2, Vučković, Šešum 3, Toskić 2, Dragaš, N. Ilić, Radivojević, Prodanović, Marsenić 1, Zelenović 1, Krsmančić 1.

Spanyolország: Sierra (1 védés), Sterbik (8 védés), Tomas 3, Maqueda 2, Viran Morros, A. Entrerríos 2, Guardiola 2, Rivera 3, Aginagalde 4, Sarmiento 5, Rocas 7, Arino 1, Montoro 1, A. García, Canellas 1, Ruesga.

Hétméteresek: 1/2, ill. 1/2

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

EREDMÉNYEK

Nyolcaddöntő: Franciaország–Izland 30:28 (15:14), Dánia–Tunézia 30:23 (16:11), Spanyolország–Szerbia 31:20 (20:12), Szlovénia–Egyiptom 31:26 (19:11), Horvátország–Fehéroroszország 33:24 (21:9), Magyarország–Lengyelország 27:19 (10:9).

A szerdai negyeddöntők párosítása: Spanyolország–Németország, Oroszország–Szlovénia, Dánia–Magyarország, Franciaország–Horvátország.

Elnöki kupa (versengés a 17–24. helyért): Argentína–Katar 30:26 (12:11), Algéria–Szaúd-Arábia 28:24 (15:11), Montenegró–Chile 35:31 (18:12), a Dél-Korea-Ausztrália mérkőzés lapzárta után ért véget.

A KEDDI PROGRAM

Elnöki kupa, a 17. helyért: Argentína–Algéria (20.00), a 19. helyért: Katar–Szaúd-Arábia (17.45), a 21. helyért: Montenegró–Dél-Korea/Ausztrália (15.30), a 23. helyért: Chile–Dél-Korea/Ausztrália (13.15).