2024. szeptember 3., kedd

Portlandi hullámvasút

Annak ellenére „csinált” mérkőzést Portlandben a New York, hogy a hazai TrailBlazers a harmadik negyed elején már 25 ponttal vezetett (77:52). A Knicks az utolsó periódusra fordulva szívós munkával megfelezte (89:77) tetemes hátrányát, az utolsó pillanatokban pedig egyetlen kosárnyi hátrányra is felzárkóztak (114:111), végül mégis Damian Lillardék örülhettek. A pontgyáros a meccs legjobbja lett hat triplával (6/10), összesen 39 ponttal és 8 gólpasszal.

Bostonban pontzuhatagot rendezett a Celtics, amely már három negyed alatt 114 pontot rámolt a Cleveland kosarába (114:78), végül 141:103-nál állt meg az eredményjelző. A ligaújonc szerb Aleksej Pokuševski most sem tudott túl nagy benyomást kelteni, az Oklahoma Los Angeles-i vereségén 17 perc alatt 2 pontot, 4 lepattanót, valamint 1-1 labdaszerzést és blokkolást jegyzett.

NBA, alapszakasz: Indiana–Toronto 102:107, LA Clippers–Oklahoma 108:100, Boston–Cleveland 141:103, Orlando–Charlotte 104:107, Milwaukee–Atlanta 129:115, San Antonio–Washington 121:101, Portland–New York 116:113.

ABA-LIGA

Diadal a bari rangadón

Legyőzte az ABA-liga-éllovas Mornar együttesét a Crvena zvezda, amely a teljes találkozón vezetett Barban, végül 8 ponttal nyert (78:86). A liga élmezőnyében egyedül a Mega játszotta le eddig összes találkozóját, a többiek legalább egyet kihagytak a vírus miatt.

ABA-liga, a 16. fordulóban: Split–Cedevita Olimpija 81:98, Krka–Zadar 63:81, Mornar–Crvena zvezda 78:86. Az élcsoport: Mornar (–1) és Mega 27, Budućnost (–2) és Igokea (–2) 25, Crvena zvezda (–3) 24 pont stb.