2024. szeptember 3., kedd

Detroitban borult a papírforma

A szezon legkellemetlenebb vereségébe futott bele az NBA-ben a bajnoki címvédő Los Angeles Lakers együttese, amely a keleti főcsoport sereghajtói közé tartozó Detroit vendégeként maradt alul 15 ponttal (107:92). LeBron Jamesék elvérzése akkor is nehezen magyarázható, ha a Taviak combizomhúzódás miatt nem számíthattak másik húzóemberükre, Anthony Davisre. A Pistons a negyedik negyedben mindösszesen 14 pontot engedélyezett a Lakersnek, és a játékrész derekán egy remekbe szabott 20:3-as rohanással (84:84-ről 104:87) vitte dűlőre a találkozót. A meccs legjobbja a 23 pontos Blake Griffin volt a győztes soraiból.

Az Angyalok Városának másik gárdája fura ütközetet vívott. A Clippers már az első negyedben 18 ponttal égett (33:15) Miamiban, ám a nagyszünetre teljesen visszajött a meccsbe (50:48). Kawhi Leonardék aztán a harmadik periódusban 9 triplát vágtak, 40:19-re lehozva ezt a 12 percet (69:88), amire a Heat 36:21-gyel válaszolt, így a Clippers szoros hajrában nyert (105:109). Hasonló jellegű hullámvasúton volt a Houston is, ahol a Portland nagyon korán 30:10-re vezetett, de a Rockets végül a kiélezett utolsó pillanatokban bebiztosította a sikert (104:101).

NBA, alapszakasz: Houston–Portland 104:101, Detroit–LA Lakers 107:92, Miami–LA Clippers 105:109, Phoenix–Golden State 114:93.

EURÓPAI POROND

Rossz szolnoki rajt

Második mérkőzését is elvesztette a Szolnok a nemzetközi szövetség (FIBA) második számú európai tornájának, az Európa-kupának a csoportkörében. A magyar gárda az izraeli Nes Ziona parkettjén biztató első negyed (17:27) után simán, 90:73-ra kapott ki.

Euroliga, a 23. fordulóban: Himki–Fenerbahçe 76:107, Olimpiakosz–Barcelona 74:76, Milano–Zenit 82:76. Az élcsoport: Barcelona 34, CSZKA (–1) 32, Milano (–1) 30 pont stb. Európa-kupa, 2. forduló, C csoport: Nes Ziona–Szolnok 90:73, Ostrów Wielkopolski–Sporting 85:83. A sorrend: Nes Ziona és Ostrów Wielkopolski 4, Sporting és Szolnok 2 pont.