2024. szeptember 4., szerda

Stabilan harmadik a Denver

Jokić a San Antonio ellen is gyönyörű gólpasszokat osztott ki (Fotó: Beta/AP)

Szoros és pontgazdag csatát vívott a Denver a rájátszásért hajtó San Antonióval. A Nuggets kezdte jobban a meccset, de a korai előny (6:18) már az első negyed végére elolvadt, a nagyszünetre pedig fej-fej melletti állással (65:62) mehettek a felek. A harmadik negyed kezdetén a Rudy GayDerrick White duó vezette Spurs tudott gyorsan több kosárnyi vezetésre szert tenni (71:62), ám ebből sem alakult ki döntő különbség, az utolsó periódust egálról kezdték a csapatok (89:89). A zárónegyedben Nikola Jokićék nagyüzemi ponttermelésre kapcsoltak, majd a szerb és Michael Porter Jr. irányításával akkora előnyt (101:110) alakítottak ki néhány perc alatt, ami aztán a hajrában is kitartott (126:132). A zombori 25 ponttal és 11 látványos gólpasszal zárt, Porter a meccs legjobbjaként 30-ig jutott, de Grant (22) és Morris (19) is szépen teljesített. A Nuggets a két Los Angeles-i csapat mögött biztos főcsoportharmadik helyen áll.

Az Oklahoma remek védőteljesítménnyel 86 ponton tartotta, ezzel meg is verte a nyugati éllovas Lakerst. A főcsoportban továbbra is nyílt a versenyfutás a rájátszásért, miután a nyolcadik Memphis újabb vereséget könyvelt el, és ismét közeledtek hozzá üldözői a Portlanddel az élen. A csapatszinten kiváló dobónapot kifogó, 50 százalék felett triplázó (20/39) Boston 149 pontot rámolt be a Brooklynnak úgy, hogy minden játékosa feliratkozott, és hatan dobtak legalább 10 pontot. A Celtics a sikerrel megerősítette harmadik helyét keleten.

NBA, alapszakasz: Utah–Memphis 124:115, San Antonio–Denver 126:132, Washington–Philadelphia 98:107, LA Lakers–Oklahoma 86:105, Orlando–Toronto 99:109, Boston–Brooklyn 149:115.

Három hete nincs pozitív vírusteszt

Az NBA tájékoztatása szerint harmadik hete nem találtak újabb koronavírus-fertőzöttet a sorozat orlandói végjátékának résztvevői között. A múlt héten 343 tesztet végeztek, és valamennyi negatív eredményt hozott. Az előző héten 344, az azt megelőző héten pedig 346 szűrést végzett el az orvosi stáb. Ha egy játékos tesztje pozitívnak bizonyul, karanténba vonul mindaddig, amíg az egészségügyi személyzet nem nyilvánítja gyógyultnak.