2024. augusztus 2., péntek
LABDARÚGÁS

A Spartacus újabb pontja

SZUPERLIGA

A 25. forduló: Radnik–Metalac 0:0, Čukarički–Javor 1:0, Voždovac–Mladost 4:1, Crvena zvezda–Jagodina 3:1, OFK Beograd–Novi Pazar 0:0, Borac–Spartacus 0:0, Rad–Vojvodina 2:2, a Radnički (N)–Partizan találkozó lapzárta után ért véget.

20

A következő forduló (március 12-én és 13-án): Metalac–Rad, Vojvodina–Borac, Spartacus–OFK Beograd, Novi Pazar–Crvena zvezda, Jagodina–Radnički (N), Partizan–Voždovac, Mladost–Čukarički, Javor–Radnik.

I. LIGA

A 16. forduló: ČSK–Proleter 0:0, Dinamo–Napredak 1:2, Bežanija–Sloboda 1:1, BSK–Loznica 1:1, Sinđelić–Donji Srem 1:0, Sloga–Inđija 2:1, Zemun–Radnički 1923 3:0, Kolubara–Bačka (P) 0:0.

4

A következő forduló (március 12-én): Kolubara–ČSK, Bačka (P)–Zemun, Radnički 1923–Sloga, Inđija–Sinđelić, Donji Srem–BSK, Loznica–Bežanija, Sloboda–Dinamo, Napredak–Proleter

MAGYAR NB I.

Vége az Újpest sorozatának

A szombat délutáni MTK–Újpest rangadón a vendégek kezdtek jobban. Litauszki és Lencse is gólt szerezhetett volna, ha pontosabban céloznak. Ahogy lenni szokott, a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, a kék-fehérek az első igazán veszélyes támadásukból gólt tudtak szerezni. Štrestik találata után beszorult az MTK, az újpesti nyomás pedig negyedórával később góllá érett, Bardhi némi szerencsével egyenlíteni tudott. Nem sokáig örülhettek a lilák, pár perc múlva Hrepka megszerezte az MTK győztes találatát. Ezt megelőzően az Újpest október közepe óta nem szenvedett vereséget, s a véget ért veretlenségi sorozat mellett a második hely elvesztése miatt is szomorkodhattak a csapat szurkolói.

A dobogó második fokára a Debrecen kapaszkodott fel, amely hazai pályán egy gólzáporos találkozón tudta legyőzni a Puskás Akadémiát. A vezetést egy öngóllal a vendégek szerezték meg, a hajdújárási Takács azonban nem sokkal később egyenlített. A félidő közepén úgy tűnt, a Loki végleg lerendezi a találkozót, hiszen Szakály és Horváth két percen belül kétszer vette be a felcsúti kaput. A jól játszó vendégek azonban nem adták fel, s hamarosan szépíteni tudtak, így a mérkőzés csak Horváth második találatát követően dőlt el.

A jelenleg harmadik helyezett Videoton a dobogóért vívott harcban az egyik közvetlen riválisát, a Haladást győzte le.

Bátor játékkal szerzett egy pontot a Fradi otthonában a Diósgyőr. Noha az első negyedóra egyértelműen a listavezetőé volt, s Gera büntetőből a vezetést is megszerezte, a vendégek nem adták fel. Bognár remek lövésével gyorsan egyenlített, majd további távoli lövésekkel többször is tesztelték Dibusz reflexeit. A második félidőben a vendéglátók Pintérnek köszönhetően ismét előnybe kerültek. A diósgyőriek azonban másodszor is egyenlíteni tudtak, a csereként beállt Novothny teljesen megérdemelten szerzett egy pontot csapatának.

A 23. forduló: MTK–Újpest 2:1 (Štrestik 58., Hrepka 83., illetve Bardhi 77.), Debrecen–Puskás Akadémia 4:2 (Takács 12., Szakály 19., Horváth 20. és 54., illetve Mészáros 8. (öngól) Mészáros Karol 24.), Ferencváros–Diósgyőr 2:2 (Gera 10., Pintér 85., illetve Bognár 17., Novothny 88.), Honvéd–Vasas 0:0, Paks–Békéscsaba 0:2 (Eccleston 40., Punoševac 62.), Videoton–Haladás 2:1 (Oliveira 10., Feczesin 71., illetve Popin 65.).