2024. augusztus 7., szerda
SZERB SZUPERLIGA

Vojvodina-győzelem Belgrádban!

Az újvidéki Vojvodina labdarúgói – ígéretükhöz híven – három ponttal tértek haza a Belgrádból: a székvárosi együttes 15 ezer néző előtt Oumarou és Alivodić góljaival 2:1-ra nyert a címvédő Partizan ellen, amelyből csak Jojić volt eredményes.

Szabadka: Spartacus ZV–Radnički 1923 1:2 (1:1)

Városi stadion, 800 néző, vezette: Mihajlović (Vranje). Góllövők: Šarac a 15., ill. Spalević a 38. és Marić a 83. percben.

Spartacus ZV: Aleksić, Kovačević, Torbica, Čović (Mezei), Despotović (Nosković), Novaković, Šarac (Popara), Antonić, Puškarić, Farkas, Adamović.

Radnički 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Bubanja, Fejsa, Petrović, Nedović (Kovačević), Petronijević (Đuričković), Mirić, Milošković, Spalević (Andrić).

Meglepő vereséget szenvedett a Spartacus a kiesés ellen küzdő kragujevaciak ellen, s ezzel jócskán megnehezítette saját sorsát. A hazaiak támadólag léptek fel, az első két percben négy szögletet végeztek el, eredmény nélkül. A folyamatos támadások a 15. percben értek góllá, amikor Novaković jobb oldali beadását Šarac fejelte Čančarević kapujába. Öt perccel később Novaković lőtt kapásból, de a vendégkapus hárított. A félidő hajrájában a vendégek felszabadultak a hazai nyomás alól, és Spalević találatával kiegyenlítették az állást. A második félidő ideges játékkal kezdődött, és az 53. percben Adamović megkapta második sárga lapját, a kiállítás sorsára jutott. Az emberhátrány ellenére is inkább a hazaiak játszottak fölényben, de Kovačević közeli lövését védte a kapus. A 67. percben a vranjei játékvezető reklamálás miatt Petar Kurćubićot, a Spartacus ZV vezetőedzőjét is a lelátóra küldte. A Radnički a 83. percben szerezte meg a győztes gólt, amikor Marić 17 méteres szabadrúgásból vette be Aleksić kapuját. A Spartacus a bírói ráadásban egyenlíthetett volna, de Torbica szabadrúgása fölé szállt.

A 22. forduló: Hajduk–Sloga 3:3 (Veselinović 17., Adamović 44., Kiš 60., ill. Ranđelović 22. (11-esből), 77., Krstić 85.), OFK Beograd–Javor 1:1 (Grbić 59., ill. Radivojević 75.), Jagodina–Rad 3:0 (Stojanović 14., 28., 90.), Donji Srem–Novi Pazar 3:0 (Janković 35., Krunić 70., Damnjanović 80.), BSK–Radnički (N) 2:1 (Živanović 20., Rogač 84., ill. Jovanović 52.), Spartacus ZV–Radnički 1923 1:2 (Šarac 15., ill. Spalević 38., Marić 83.), Smederevo–C. zvezda 0:1 (Dauda 89.), Partizan–Vojvodina 1:2 (Jojić 82., ill. Oumarou 43., Alivodić 56.).

1. Partizan 22 16 3 3 56:15 51

2. C. zvezda 22 15 2 5 44:26 47

3. Vojvodina 22 12 8 2 26:14 44

4. Jagodina 22 12 3 7 25:17 39

5. Rad 21 8 7 6 23:18 31

6. Sloboda Point 22 7 10 5 26:27 31

7. Radnički (N) 22 8 6 8 22:30 30

8. OFK Beograd 22 8 5 9 23:25 29