A III. Nyárhangoló Fesztiválon is szempont volt a kulturális értékek megjelenítése. Különösen lényeges volt a Makovecz Imre, Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építész, az organikus építészet ikonikus, magyar alakja, a Magyar Művészeti Akadémia alapítója és örökös tiszteletbeli elnöke által tervezett családi házak tablókiállítása, amelyet Fülöp Tibor építész, a Makovecz Imre Alapítvány kuratóriumi tagja, a Kós Károly Egyesülés társigazgatója nyitott meg: ,,A kiállítás az építész első megtervezett és megépített családi házától szinte az utolsóig próbálja felölelni a körülbelül 60 éves életpályát. A 22 tablót Magyarországnak a területi eloszlásai szerint próbáltuk válogatni, illetve van egy-két olyan »extrém« épület, mint a saját nyaralójuk, vagy egy tervváltozat, amit egy thaiföldi megrendelőnek tervezett, de sajnos nem valósult meg. Az összes többi fénykép megépült épületet mutat be. A mostani kiállításnak a középpontjába próbáltuk tenni a Feltámadás Temploma csúcsalkotását is, ami egy meg nem valósult fiókterv. Viszont érdekes, hogy ebbe az alapvetően nem túl nagy alapterületű templomba, katedrálisba belesűrítette mindazt, amit az egész pályája során képviselt, és nagyon drukkolunk, hogy egyszer a valóságban is és nem csak maketten vagy számítógépen láthassuk.”
Ez a kiállítás, amellett, amit Fülöp Tibor elmondott, azért szimbolikus, mert Palics és Szabadka is a magyaros szecessziós építészet kiemelkedő építészeti értékekkel rendelkező helyszíne, tehát hagyománya van annak, hogy az építészet által megfogalmazott kulturális jelenlétet a nézőközönség értékeli és fontosnak tartja.
A III. Nyárhangoló Fesztivál véget ért, de a kiállítás Szabadkán, a Szekeres László Alapítvány székházának kiállítóterében megtekinthető szeptember 17-ig, utána a Makovecz Imre Alapítvány döntésének köszönhetően, az év végéig a kiállítást még három vajdasági helyszínen megtekintheti a közönség, ugyanúgy kerekasztal-beszélgetéssel színesítve a megnyitót, mint az a III. Nyárhangoló Fesztiválon is történt.