Az Élő néphagyomány programsorozat utolsó rendezvényét tartották meg pénteken a topolyai Tájházban. Márton-nap alkalmából kézműves-foglalkozásokat tartottak, felelevenítve a naphoz fűződő népszokásokat és hagyományokat. A részt vevő gyermekek különféle dalokat és körjátékokat is elsajátíthattak a foglalkozásokat követően.
– A mai napra a koronát a Szent Longinus Középkori Hagyományőrző Egyesület lelkes tagjainak bemutató előadása teszi fel. Ha összegeznem kellene az egész rendezvénysorozatunkat, akkor azt kell mondanom, hogy minden téren pozitív időszakot tudhatunk magunk mögött. Azért, hogy ez ilyen sikeresen menjen végbe, nagyon hálásak vagyunk mindenkinek, aki támogatott bennünket, és kivette a részét a rendezvényeink megvalósításából. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., a Művelődési Ház munkatársai és a többi közreműködő segítsége nélkül mindez nem jöhetett volna létre. A mai nappal a tájházi évadunk befejeződött, a téli időszakban nem tervezünk itt programokat szervezni, leginkább az időjárás miatt. A Művelődési Házban természetesen folytatódik majd a rendezvények sorozata. Tavasztól, azaz Szent György-naptól kezdve ismét elindítjuk a Tájház rendezvényeit, és igyekszünk még az idei évnél is sokszínűbb programokkal várni az érdeklődőket – mondta Sihelnik Ágnes, Topolya Község Művelődési Házának munkatársa és a programsorozat szervezője.
A foglalkozásokat Csábrádi Erzsébet és Rind Izabella vezette. A gyerekek az időjárás viszontagságai ellenére töretlen lelkesedéssel és mosollyal sajátították el a Márton-naphoz fűződő fontos tudnivalókat. Az óvodáscsoportok a rendezvénysorozat minden foglalkozásán részt vettek, és nagy érdeklődéssel figyelték a szervezők utasításait.
Nyitókép: Az időjárás sem vette el a gyermekek kedvét a játékos tanulástól (Boros Gábor felvétele)