2025. április 29., kedd

Az összefogás ereje

Több mint százezer dinár gyűlt össze a zeneiskola jótékonysági eseményén

Az intézmény udvara megtelt jó szándékú emberekkel, akik jelképes összeg ellenében vásárolhatták meg a kiállított kézműves termékeket, könyveket, virágokat, plüssöket, sós süteményeket, valamint kávét és üdítőt. A csaknem kétórás eseményen a zeneiskola növendékei és kültagozatos diákjai – az előkészítősöktől kezdve a végzősökig – különféle kamara-összeállításokkal, kórusművekkel és egyéni előadásokkal emelték az esemény hangulatát. A Topolyai Alapfokú Zeneiskola igazgatónője, Tóth Diósi Arabella elmondta, hogy a humanitárius esemény az intézmény diákjainak és szüleiknek, valamint a jó szándékú emberek nagylelkű segítségnyújtásának köszönhetően valósult meg.

– Úgy gondolom, hogy iskolánk határai nem csak a szolfézsórák látogatására, a hangszertanulásra és a vizsgázásra kell, hogy korlátozódjanak. Külön megható volt számomra látni azt, hogy növendékeink saját játékaikat, plüsseiket, könyveiket, kirakósaikat és társasjátékaikat hozták el, hogy ők ezzel is hozzájáruljanak az akciónk sikerességéhez. Hiszem, hogy ez az esemény életre szóló példaként szolgál számukra, diákjaink önzetlen segítségnyújtásukkal most nagyon magas szintű vizsgát tettek emberségből. Nagyon hálás vagyok mindennemű felajánlásért, voltak, akik telefonon felhívtak, és gratuláltak a jótékonysági kezdeményezésünkhöz, ők ugyan nem tudtak jelen lenni az eseményen, de jelképes összeggel mégis támogatták jótékonysági rendezvényünket – nyilatkozta az intézmény igazgatónője.

A topolyai zeneiskola első alkalommal szervezett hangversennyel egybekötött jótékonysági vásárt, amelynek során 101.130 dinár gyűlt össze. A befolyt összeget egy topolyai rászoruló család számára adományozták.

Hatalmas érdeklődés övezte a jótékonysági vásárt (Turi Orsolya)

Hatalmas érdeklődés övezte a jótékonysági vásárt (Turi Orsolya)

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: A zeneiskolás növendékek alkalmi koncerttel készültek (Turi Orsolya)