Gondok és eredmények: Renkó Ágnes
Renkó Ágnes, a Tisza-part–Alvég helyi közösség tanácsának elnöke tájékoztatója kezdetén fontosnak tartja hangsúlyozni a következőket: A helyi közösség vezetőségének sikerült mozgósítani a lakosságot a helyi járulék bevezetésének érdekében, amelyet 2002. április elsejétől 2012. március végéig ebben a helyi közösségben be is vezettek. Elmondása szerint a helyi járulékból befolyt összeget, a polgárok döntésének értelmében, elsősorban a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítésére fordították, ennek köszönhetően – a Kossuth Lajos utca régi része és a Petőfi Sándor utca páratlan oldala kivételével – a legtöbb utcában sikerült kiépíteni a csatornahálózatot. Ez év őszén pedig, a rendelkezésükre álló anyagi eszközöktől függően be szeretnék fejezni a munkálatokat a Gróf Batthyány és a Heroj Pinki utcákban is.
Egyébként a kerület területén az első félévben havonta másfél millió dinár is befolyt a helyi járulékból, viszont jelenleg, a gazdasági válság miatt, ez az összeg 1300000 dinárra csökkent. Más helyi közösségekhez hasonlóan itt is a mezőgazdasági termelők azok, akik eléggé rendszertelenül fizetik be a helyi járulékot. –El kell ismerni, hogy nehéz helyzetben vannak a gazdák, de lényegében ez mindenkire érvényes. Viszont az, hogy aprópénzből sikerült kiépíteni a szennyvízcsatorna-hálózatot, mindenképpen azt bizonyítja, hogy összefogással sok mindenre képesek vagyunk – mondta Renkó Ágnes.
Ezt az összefogást bizonyítja például, hogy a közelmúltban a Tisza-part–Alvég helyi közösség – az önkormányzat gazdasági osztályának projektumfigyelő és -író csoportjával karöltve – sikeresen pályázott a Karađorđe utcában lévő kerékpárút felújítására. A 6809000 dináros projektumra 2999000 dinárt nyertek a Tartományi Gazdasági Titkárságtól, a hiányzó összeget pedig maga a helyi közösség, illetve az önkormányzat biztosította. Hasonló összefogás eredményeképpen sikerült felújítani a Homokon lévő sportpályát is.
A helyi közösség területén az elért eredmények ellenére a kerület vezetői több gonddal is kénytelenek szembesülni. Az itt élő zentaiak elsősorban az utcák útburkolata kapcsán fordulnak panasszal a kerület vezetőihez, pedig ezeknek a kiaszfaltozása az önkormányzat feladata lenne. Ugyanakkor a szennyvízcsatornák kiépítése során kiderült, hogy a vízvezeték-hálózatot is fel kellene újítani.
