Elrendelték, hogy az orvos a vényen köteles feltüntetni a gyógyszer nevét, ahogy ezt eddig is tette, ezenkívül az orvosnak kell kitöltenie a névnek meghagyott helyen a páciens nevét. Eddig az orvos csak felírta receptre a gyógyszert, majd a páciens a betegkönyv kíséretében ezt átadta a nővérnek, és a többi adatot a nővér írta a receptre. Az újdonságot állítólag azért kellett bevezetni, mert a páciensek tömegesen panaszkodtak, hogy nem jó adatot tüntettek fel a vényen, csupán a
gyógyszertárban derült ki a tévedés, így nem tudták kiváltani az orvosságot. A biztosítóban úgy álltak hozzá ehhez a kérdéshez, hogy valószínűleg a tolóablaknál több egészségügyi könyvet és receptet adnak a nővéreknek a páciensek, s előfordulhat, hogy összecserélik a kettőt. Arra is volt példa, hogy a recepten szereplő számot se jól töltötték ki, így sok gond akadt az orvosságok kiváltásakor.
Az új rendelkezéssel a tévedés lehetősségét szerették volna elkerülni, viszont a régi, megszokott és berögződött hagyományon az egészségügyben dolgozók nehezen változtatnak. Az orvos szinte automatikusan ráírja a recepttömbre a gyógyszerek nevét, s már küldi is a beteggel a nővérhez, hogy ő írja rá a többi adatot. Noha körlevélben a Köztársasági Egészségügyi Biztosítóintézet értesítette az egészségház dolgozóit, hogy július 1-jétől a recepten az orvosoknak kell feltüntetniük a páciens nevét, az elmúlt három hét során mégis újabbnál újabb panasszal jelentkeztek a betegek a biztosítóintézetben. Az történt ugyanis, hogy továbbra is a megszokott módon töltik ki a vényeket az orvosok és a nővérek, viszont a gyógyszertárban a receptet nem akarják elfogadni, így a betegeknek vissza kell menniük az egészségházba, hogy újabb receptet írjanak fel nekik. Előfordult az is, hogy a gyógyszertárban három-négy gyógyszerész egyeztette a vényen szereplő kézírást, vajon a gyógyszer elnevezését feltüntető betűk egyeznek-e a páciens vezeték- és keresztnevét feltüntető kézírással. S ha úgy találták, hogy nem, a páciens mehetett vissza az orvosához. A gyógyszertárban azzal mentegetőztek a patikusok, hogy nekik rendeletben megparancsolták, hogy így kell eljárniuk.
A kellemetlenségek elkerülése végett azt tanácsoljuk, hogy mindenki személyesen kérje meg kezelőorvosát, hogy amikor feltünteti a vényen a gyógyszer nevét, akkor saját kezűleg írja rá a vezeték- és keresztnevet is.