Jugoremedija III néven (a meglévő mellé) még egy egyesületet alapított a nagybecskereki Jugoremedija gyógyszergyár részvényeseinek egy csoportja. Mint mondják, részt akarnak vállalni a gyár irányításában, mert elégedetlenek a jelenlegi vezetéssel, és szeretnék megőrizni a munkahelyüket. Céljuk az, hogy a helyi önkormányzattal és az állami szervekkel együttműködve megtalálják a kiutat a nehéz helyzetbe jutott gyár számára. Állításuk szerint jelentős számú részvényes csatlakozott az új egyesülethez, és az övéké a gyár részvényeinek 11 százaléka. Az egyesület elnöke Jelena Medarević, aki egyben az igazgatóbizottság tagja. Csatlakozott hozzájuk Radica Milankov, az ellenőrzőbizottság tagja is.
A részvényesek szerint a vezetés már két éve rosszul irányítja a gyárat. A Jugoremedija a közelmúltig rendelkezett a Kúlai Bank, a verbászi Medela és a nagybecskereki Luxul részvényeivel. Korábban nem voltak kölcsöneik – mára eladósodtak. A kölcsönök törlesztése helyett haladékot kérnek, ami csak növeli a kamatokat. Az elmúlt egy év alatt számlájuk több mint száz napig volt zárolva. Két éve negatív a gazdálkodási mutatójuk, közben az anyagi kiadások háromszor magasabbak, mint egy évvel ezelőtt. Az adókötelezettségeiket 2011-re egyáltalán nem teljesítették, tavaly is csak a minimális fizetések után törlesztették. Mivel késnek a szerződésbe vállalt kötelezettségek fizetésével, egyes eddigi termékeikre elveszítették a szabadalmi engedélyt. A gyárban korszerű berendezéssel termelnek, részvényeik értéke mégis folyamatosan csökken. A számlákat késve fizetik, ezért a gyárban időnként lekapcsolják az áramot, a gázt vagy a telefonokat. Eredménytelen maradt a gyár eladási kísérlete is, a havi járandóság pedig két hónapot késik. Az elmúlt fél évben 15 szakember hagyta el a vállalatot.
A Jugoremedija magánosítását 2007-ben semmisítették meg. Előtte öt évig voltak Jovica Stefanović – Nini niši üzletember többségi tulajdonában. Vagyonuk 42 százaléka állami kézben van. A gyárnak négyezer részvényese és 450 dolgozója van.