Tegnap elhunyt az a kislány, akit a fején talált el a golyó, amikor iskolatársa a belgrádi Vladislav Ribnikar Általános Iskolában többükre két pisztolyból lövéseket adott le. Május 3-án a hetedikes fiú nyolc 12–14 éves diák és a biztonsági őr életét oltotta ki. Az említett kislány a történelem-tanárnővel és 5 másik társával került kórházba. A Tiršova utcai Gyermekklinikán az orvosok 12 napig küzdöttek az életéért.
A szomorú hírt az egészségügyi minisztérium erősítette meg, rámutatva, hogy ő volt a lövöldözés legsúlyosabban sérültje, és a műtéti beavatkozásoknak ellenére sem tudták megmenteni az életét. Danica Grujičić egészségügyi miniszter a saját és a munkatársai nevében is részvétet nyilvánított a kislány családjának.
Szerbia május 3-án szembesült az eddigi, talán legnagyobb tragédiával, amikor egy hetedikes diák még az első óra alatt két pisztollyal és Molotov-koktéllal a hátizsákjában besétált a belgrádi Vladislav Ribnikar Általános Iskolába, majd először az iskolaőrt és az ügyeletes tanulókat lőtte le, majd saját osztályában folytatta a vérengzést. A tanteremben öt osztálytársa életét oltotta ki, további hat diákot és a történelem-tanárnőjét pedig megsebesítette. Ezt követően ő maga jelentkezett a rendőrségnek, s az iskola udvarában várta meg, hogy őrizetbe vegyék.
A tragédia után az iskola egy hétig zárva volt. A gyerekeket a múlt héttől fokozatosan „szoktatják vissza" az iskolához, pszichológusok és pszichiáterek foglalkoznak velük, ahogy a tanárokkal is. A szülők aggódnak, így az érintett hetedikes osztály szülői tanácsa követelést intézett az illetékes szervekhez, amelyek között szerepel az is, hogy tájékoztassák őket a nyomozás fejleményeiről és a gyilkos fiú státusáról.
Tegnap a belgrádi Felső Ügyészség főügyésze, Nenad Stefanović tárgyalt a szülői tanács tagjaival. Mint arról a Blic beszámolt, a főügyész elmondta milyen bűnvádi eljárás folyik V. K., a 13 éves fiú édesapja ellen, illetve elmagyarázta a szülőknek, hogy eljárást indítottak minden felelős személy ellen, aki a 13 éves fiú tettéért felelősségre vonható. K. K. ugyanis nem töltötte be 14. életévét, ezért büntetőjogilag nem vonható felelősségre. Ismertették a szülőkkel azokat a büntetőjogi eljárásokat, amelyeket ebben az eljárásban alkalmaznak, majd megállapodtak abban, hogy az ügyészség időszakosan tájékoztatja majd a szülőket az eljárás fejleményeiről.
Miután egyes médiumok arról számoltak be, hogy V. K., a tíz életért felelős fiú édesapja előzetes letartóztatásában öngyilkosságot kísérelt meg, a Büntetőjogi Szankciók Végrehajtásának Igazgatása közleményben cáfolta ezeket a híreket. A szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben rámutatott arra, hogy a belgrádi V. K. (1975), aki a Felsőbb Bíróság döntése alapján május 5-től a belgrádi Kerületi Börtönben van előzetes letartóztatásban, nem sértette meg a börtön házirendjét, és nem veszélyeztette tettével sem a saját, sem más életét.
Nyitókép: Tanjug