Hat hetet töltött el Bangokban Páger Anita, akit a nagy útra az édesapja és a gyógytornász barátja kísérte el.
– Egy terápiás nap reggel 6 órai ébredéssel kezdődött, miután a klinikára érkeztünk elkezdődött az úgynevezett „mapping”, amely nagyjából napi 4 órát vett igénybe, majd utána még 1 óra levezető torna. Hétvégente is zajlottak terápiás foglalkozások, de jutott idő a pihenésre és az izmok regenerációjára is. Egy szuper csapat dolgozott velem, és mindent megtettek annak érdekébe, hogy a legtöbbet hozzák ki belőlem – nyilatkozta a Magyar Szónak Páger Anita.
Hozzátette, hogy miután végeztek az előírt terápiás órákkal, a szállodában egy kis pihenést követően és amennyiben az energiájuk is engedte kisebb programokat szerveztek, hogy a várost és a földrészt kulturális szemszögből is megismerjék.
– Az emberek végtelenül segítőkészek és kedvesek, nemcsak a klinikán, hanem a város bármely részén is. Nem hiába emlegetik Thaiföldet a mosoly országaként. Az őssejtterápiának hála már most javulást tapasztalok a szenzoros rendszerben, viszont ahhoz, hogy teljesen ki tudja fejteni a hatását, és beépüljön legalább fél év szükséges. Jelentős változásokat tapasztalok a motorikus részen amikor a stimulátor be van kapcsolva, sokkal nagyobb az állóképességem. Sikerült elérnünk azt, hogy minimális segítséggel képes legyek lépéseket megtenni. Egyelőre még szükségem lesz a kerekesszékre, és a támogatásra a közlekedéshez – magyarázta Anita.
Hangsúlyozta, hogy a továbbiakban még rengeteg munka áll előtte, hogy tökéletesíteni tudja a mozdulatokat, és sokkal önálóbbá válhasson.
– Ami már érezhető és biztos, hogy a stimulátor felgyorsítja ezt a folyamatot. Óriási terhelés volt ez a testemnek, amit nagyon jól viselt. Végtelenül hálás vagyok azért, hogy ott lehettem, és esélyt kaphattam arra, hogy felépülésem a világ jelenleg legfejlettebb technológiájának segítségével egyedi módon történjen, emellett rengeteg tapasztalattal és új élményekkel is gazdagodtam – mesélte Anita.
A fiatal lány szavai szerint több mint egy hete ért haza, de nehezen tud átállni az itthoni időszámításra, nagyon érezhető a hatórás időeltolódás.
– Már több gyógytornásszal is konzultáltunk, és jelenleg elég nehéz helyzetben vagyok ugyanis a környékemen nincs neurospecializált fizioterapeuta, aki ismerné ezt a technikát és kellő segítséget tudna nekem biztosítani. Jelenleg napi 4 órában végzem a gyakorlatokat itthoni környezetben, ahogy Bangkokban tanították nekem, és igyekszem kiismerni a stimulátort, ugyanis ez számomra még mindig egy nagyon új dolog, amit meg kell tanulnom helyesen használni – mondta Anita.
– Még mindig Thaiföld hatása alatt vagyok, úgy érzem megpihent a lelkem, a testem új erőre kapott, és most feltöltődve vágok neki az itthoni kihívásoknak – tette hozzá Anita.
Szavai szerint a gyűjtés továbbra is folytatódik, jelenleg még 17 százalék hiányzik a további rehabilitációhoz, ugyanis a műtét csak akkor lehet igazán eredményes, ha minimum még két évig folytatja az előírt rehabilitációt.
Nyitókép: Páger Anita