Május 21-től olyan magyar állampolgárok számára is lehetőség lesz magyarországi védettségi igazolvány igénylésére, akik Szerbiában vették fel a koronavírus elleni védőoltást – jelentette be Magyarországi Szabadkai Főkonzulátusa a Facebookon.
– Magyar védettségi igazolványt csak személyesen a magyarországi kormányablakban, vagy ügyfélkapun keresztül lehet igényelni.
Ügyfélkapu hozzáférés igénylésére a Szabadkai Főkonzulátuson van lehetőség ingyenesen – hívják fel a figyelmet a bejegyzésben, hozzátéve, a védettségi igazolványt a hatóság díjmentesen, a kérelem benyújtásától számított 15 napon belül állítja ki.
Mint rámutatnak, a kérelemhez csatolni kell a Szerbiában kiállított, hivatalos oltási igazolást, mely tartalmazza a koronavírus elleni oltóanyag típusát, az oltás időpontját és helyét.
A teljes szabályozás itt olvasható.
A bejegyzés szerint további felvilágosításért, illetve részletekről annál a Kormányablaknál célszerű érdeklődni, ahol a kérelmet benyújtja a polgár.
– Az ügyfélkapun keresztül történő benyújtás részleteiről a Kormányzati Ügyfélvonalat hívhatják a +36 1 550 1858 számon. E-mailen a Koronavírus Ügyeleti Központot javasoljuk keresni: koronavirus@1818.hu címen – tájékoztatnak.
Ezen kívül felhívják a figyelmet, hogy május 21-től korlátozás nélkül utazhat be Magyarországra külföldről (Szerbiából) az a magyar állampolgár, akinek célja, hogy személyesen kérelmezze a magyar védettségi igazolványt egy kormányablakban, illetve, aki igazolja, hogy már ügyfélkapun keresztül benyújtotta a védettségi igazolvány iránti kérelmet.
A tájékoztatásban figyelmeztetnek, hogy a karantén alóli mentesség vonatkozik az együtt utazó kiskorúra is. A karantén alóli mentesség feltétele, hogy a kérelem benyújtása ténylegesen megtörténjen legkésőbb a beutazást követő második munkanapon, ellenkező esetben az illetékes járványügyi hatóság kijelöli a karantén helyszínét.
Koronavírus elleni védettség igazolás Magyarországon az alábbi országokban kiállított oltási igazolás alapján kérelmezhető:
a) az Európai Unió valamely tagállamában vagy valamelyik európai uniós tagjelölt országban,
b) a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet valamely tagállamában,
c) az Észak-atlanti Szerződés Szervezete valamely tagállamában,
d) az Oroszországi Föderációban,
e) a Kínai Népköztársaságban,
f ) az Egyesült Arab Emírségekben,
g) a Bahreini Királyságban,
h) a Türk Nyelvű Államok Együttműködési Tanácsa tagállamaiban: Azerbajdzsáni Köztársaságban, Kazah Köztársaságban, Kirgiz Köztársaságban, Török Köztársaságban, Üzbég Köztársaságban vagy
i) a külpolitikáért felelős miniszternek a közbiztonságért felelős miniszterrel egyetértésben kiadott rendeletében megjelölt országban.