Légiriadót rendeltek el szerda reggel Kijevben és környékén, a hatóságok felszólították a lakosokat, hogy a lehető leggyorsabban menjenek óvóhelyre – jelentette az AP hírügynökség, majd nemsokára le is fújták, jelentette ugyancsak az AP. Gyakoriak, bár időben rendszertelenek a légiriadók az ukrán városokban az orosz támadás óta. Céljuk a lakosság éberségének fenntartása. Kijev magját az utóbbi napokban nem érte támadás, csak a peremkerületekbe csapódtak tüzérségi lövedékek.
„Kijevi régió, légiriadó! Rakétatámadás várható! Mindenki az óvóhelyekre!" – írta Telegram-oldalán Olekszij Kuleba, Kijev régió kormányzója.
A TASZSZ hírügynökség idézett kedden egy magas rangú orosz tisztségviselőt, aki azt mondta: az orosz erők moszkvai idő szerint szerda délelőtt 10 órától (közép-európai idő szerint 8 órától) készek humanitárius folyosókat biztosítani, hogy az emberek elhagyhassák Kijevet és négy másik várost.
Bár hamarosan a háború harmadik hetébe lépünk, az orosz csapatok még mindig Ukrajna egy kis részét ellenőrzik, annak ellenére, hogy a határok mellett az elmúlt hónapokban összevont csapatok már csaknem egésze harcol. Az egyetlen nagyváros, amit sikerült bevenniük, a Fekete-tenger mellett található Herszon; Harkov és Mariupol már jó ideje nagy támadások alatt áll, a főváros, Kijev ostroma viszont „érdemben" még el sem kezdődött. Már három körben zajlottak a béketárgyalások az orosz és az ukrán fél között, de érdemi áttörést nem sikerült elérni. Egyre több a civil áldozat, mivel az orosz tüzérség válogatás nélkül lövi a városokat, de az orosz hadsereg személyi és anyagi veszteségei is jelentősek.
Időközben Moszkvát súlyos szankciók sújtják; kedd este az Egyesült Államok bejelentette, megszünteti az energiakereskedelmet Oroszországgal. Egyre több nyugati cég függeszti fel oroszországi tevékenységét: kedden így tett a McDonald’s, a Coca-Cola és a Pepsi is. A menekültválság is egyre jelentősebb: már több mint 2 millió ukrajnai állampolgár hagyta el az országot. Joe Biden amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államok felfüggeszti orosz olaj- és gázimportját, és Nagy-Britannia is betiltja az orosz olajimportot. Ugyanakkor néhány ország fenntartásainak adott hangot Ukrajna uniós csatlakozását illetően, köztük lehet Németország és Hollandia.