Két személyt, M. N.-t és J. N.-t, belgrádi lakosokat tartóztatott le a rendőrség ma, a március 28-i diákok elleni támadással kapcsolatban – közölte ma az újvidéki Alapfokú Ügyészség. A belügyminsiztérium szerint további két gyanúsított után még folyik a nyomozás.
A két letartóztatottat garázda magatartással és súlyos testi sértés okozásával gyanúsítják.
Az ügyészség 48 órás őrizetet rendelt el, ez idő alatt kihallgatják őket.
A rendőrség folytatja a munkát a további elkövetők azonosítása és kézre kerítése érdekében, és közzétette a diákokat bántalmazó személyek fényképeit.
A rendőrségi jelentés szerint az áldozatok, M. S. (23), V. V. (24), L. R. (25) és M. S. (21) egy vendéglátóhelyen alkoholt fogyasztottak, majd távozásuk után szóváltásba keveredtek kiskorú romákkal, egyiküket meglökték, mire azok elmenekültek. Ezt követően a gyanúsítottak fizikai támadást indítottak az áldozatok ellen, és L. R. súlyos sérüléseket szenvedett.

Nyitókép: Két személyt tartóztattak le (Illusztráció/Pixabay.com)