2024. november 25., hétfő

Szembeszegülés az ideológiai úthengerrel

Szijjártó: A keresztény Magyarország hagyományainak megerősítésével válaszolunk

A keresztény Magyarország hagyományainak megerősítésével válaszolunk a hazánk szuverenitását és tradícióit érő folyamatos kihívásokra – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Győrben.

A tárcavezető a Káptalandombot és a vár megmaradt részeit magában foglaló nemzeti emlékhely avatásán kijelentette, hogy a világnak az elmúlt évtizedben rendkívüli kihívásokkal kellett szembenéznie: pénzügyi, migrációs, egészségügyi válsággal, idén pedig háború tört ki Ukrajnában.
„Ha mindez nem lett volna elég, nekünk magyaroknak jutott még egy próbatétel, hiszen folyamatosan szembe kell néznünk a magyar szuverenitással, a hagyományokkal és a keresztény kultúrával szembeni támadásokkal” – mondta.

„Mindenki, akinek van szeme – és nem vakítja el pillanatnyi politikai vagy egzisztenciális érdek –, pontosan láthatja, hogy mindaz, ahogyan mi, magyarok magunkat definiáljuk, ahogyan a jövőnket tervezzük, egy évtizede hatalmas össztűz alatt áll” – tette hozzá.

Ennek oka pedig szerinte az, hogy Magyarországnak tizenkét éve polgári, nemzeti, keresztény kormánya van, amely folyamatosan szembement a nemzetközi liberális mainstreammel.

Szijjártó Péter szerint ez a kereszténydemokrata alapokra épülő berendezkedés garantálja az ember méltóságát, szabadságát és biztonságát, megvédi a férfi és a nő egyenjogúságát, a hagyományos családmodellt, zéró toleranciát hirdetett az antiszemitizmus ellen, megvédi, becsüli a keresztény kultúrát, és ezáltal garantálja nemzetünk fennmaradását és gyarapodását.

„Velünk szemben áll egy ideológiai úthenger, amely nemzetek helyett Európai Egyesült Államokat akar, amely a hagyományos családot lenézi, és felsőbbrendűnek minősíti a különböző összetételű együttéléseket. Egy olyan ideológiai úthenger, amely a férfiak és nők egyenjogúsága helyett valami egészen fura módon akarja újradefiniálni a nemeket. A vallás tekintetében pedig gyakorlatilag a bármi lehet, csak ne a kereszténység alapjára helyezkedjen” – fogalmazott.

A miniszter leszögezte: a folyamatos támadásokra a kormány válasza az, hogy újra és újra megerősíti a keresztény Magyarország hagyományait. Mint mondta, ennek része a mostani avatás is, ezzel megerősítik a keresztény magyar történelem egyik ikonikus helyszínét, amely immár több mint egy évezrede tanúskodik arról, amit mi, magyarok a világról gondolunk, és ahogy mi magunkat meghatározzuk.

„A keresztény kultúra a magyar nemzet történetének vezérfonala, és ezt mindenkinek az egész világon, még Brüsszelben is tiszteletben kell tartania” – nyomatékosította.

A nemzeti emlékhely felavatásának ünnepélyes pillanata (Fotó: MTI)

A nemzeti emlékhely felavatásának ünnepélyes pillanata (Fotó: MTI)

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás