A támadás után került törhetetlen üvegfal mögé került Michelangelo alkotása, de Pilisvörösvár Isten-komplexusos szülöttének fura sztorija még Pókember és Doctor Strange szülőatyját is megihlette. Tóth László története.A Vatikánban vandálkodó messiáskomplexusos Tóth László kalapácsütései olyan nagyot szóltak, hogy még a tengerentúlon is vezető hírként számoltak be az esetről. Mivel a Jézus Krisztust a keresztre feszítése után Szűz Mária karjaiban ábrázoló alkotás Michelangelo egyetlen olyan befejezett és szignózott szobra, amit nem rongált meg vagy pusztított el ő maga egy kalapáccsal, ezért a történet világszenzáció lett.„Én vagyok Jézus – feltámadtam a halálból” – ezt kiabálta a beszámolók szerint a kalapácsütések közben a pilisvörösvári születésű, ekkor 33 éves szoborrongáló, mivel meg volt győződve arról, hogy ő Jézus Krisztus, aki a 20. században ismét leszállt közénk.
A szintén Michelangelo által tervezett Szent Péter-bazilikában található szobrot ekkor még nem védte törhetetlen üveg, így a bazilika oldalsó szárnyának ajtaján keresztül a szoborhoz osonó, szmokingot és nyakkendőt viselő Tóth László szét tudta verni a Szűzanya fejét: a fátylát, az egyik szemét, az orrát és a bal karját sikerült megrongálnia a geológuskalapácsával.
Összesen 15 kalapácsütést mért a szoborra, mire az imára gyűlő többezres tömegből egy – bátorságáért később kitüntetett – római tűzoltó észbe kapott, és a hajánál fogva leráncigálta a VI. Pál pápát hónapok óta audienciáért zaklató Tóth Lászlót. A magyar férfi megállításába természetesen több zarándok is bekapcsolódott, akik annyira felháborodtak a vandalizmusán, hogy a Vatikán őreinek szó szerint ki kellett menekíteniük őt, nehogy a tömeg meglincselje.
Mivel egy szimbolikus helyen álló, szimbolikus jelentőségű szobrot tett tönkre, Tóth LászlóTettével az elkövető több, hagyományokat megkérdőjelező, rendszerkritikus művésznek is inspirációt adott. A Saturday Night Live egyik írója, Don Novello például azután került a műsor írói csapatába, hogy Tóth László (pontosabban Lazlo Toth) néven küldözgetett leveleket hírességeknek, amivel annyira lenyűgözte a műsor alapítóját, Lorne Michaels-t, hogy felvette a csapatba.
De ennél talán sokkal érdekesebb, hogy Stan Lee alkotótársa, a történelmi Magyarország területéről kivándorló ruszin ősök gyermekeként Amerikában felcseperedő Steve Ditko is – az ember, aki a világon először rajzolta le Pókembert és Doctor Strange-t – készített róla egy képregényt 1992-ben Laszlo’s Hammer (azaz László kalapácsa) címmel.