Nyáron élménynapokat tartottak a 7–11 évesek számára logikai és csapatépítő játékokkal, sok kirándulással, mesterségek megismertetésével, gyárlátogatásokkal, és sok egyéb tartalmas programmal töltötték meg a júliusi és augusztusi szerdákat. Ősszel újra megszervezik az iskola-előkészítő foglalkozásokat, és új programok is indulnak, egy a 7-8 éves gyerekeknek, egy pedig a szülők számára. A szabadkai RUGÓ Képességfejlesztő Műhely csapatát jelenleg öten erősítik, egyikükkel, Lévai Dorottyával beszélgetve megtudtuk, a nyári élménynapok programjait úgy alakították ki, hogy az megfeleljen a gyerekek igényeinek, a gyerekek pedig többen is azt mondták, hogy azt szeretnék látni, mit csinálnak a felnőttek, így különböző mesterségekkel ismerkedhettek meg, jártak gyárakban, állatkertben, szerveztek a gyerekeknek zenei napot, sportnapot, és ami különösen elnyerte a tetszésüket: kincskereső játéknapot is.
– A célunk az is, hogy másképpen is láttassuk a dolgokat. A környezetből olyan dolgokat megmutatni, amit esetleg csak csoportban, szervezetten tudnak megnézni, mint például egy gyártósort, vagy olyan dolgokat is, amelyek megszemlélésére a mindennapok rohanásában nem jut elég idő, lehetőség. A nyári élménynapok során játékos foglalkozásokat tartottunk a bázison, ami a kisradanováci helyi közösség termében volt, és sokat kirándultunk, sokszor útra keltünk. A visszajelzések alapján a kincsvadászatot különösen élvezték.
Hamarosan új program is indul, a RUGÓ napközi, ahol négy fő területre koncentrálnak majd a foglalkozásokon, a hatékony tanulásra, a készségek fejlesztésére, a játékos nyelvtanulásra és az érzelmi nevelésre. A mottója pedig: Ne csak tanulj, tanulj meg tanulni!
– Nem az iskola helyett dolgozunk, hanem az iskolai munkát kiegészítve. Az iskola, magából az iskolai rendszerből fakadóan, sokkal kötöttebb helyszín, mint amit mi tudunk biztosítani. Mi kisebb csoportokkal tudunk dolgozni. A RUGÓ napközi célcsoportja a 7-8 évesek. Nagyon fontos a tanulás megtanulása. A diákok sokszor magolnak, mechanikusan tanulnak. A tanulóknak szeretnénk módszertani készletet átadni. Ahogyan megtanul ugyanis az első éveiben tanulni a kisiskolás, úgy fog tanulni később is. Ezért fontos, hogy már az elején megtanuljon eredményesen tanulni a magolás helyett. Nagyon kevés gyerek tud például kérdezni, erre is nagy hangsúlyt fogunk fektetni, és a logikus gondolkodásra, a logikai készségek fejlesztésére, a lényeg kiragadásának megtanulására, kulcsszavak kiemelésének alkalmazása is. Persze mindezen módszerek átadását játékos formában tesszük majd. Ha az első években sikeresen alkalmazza a tanulási módszereket a gyerek, kialakul az önszabályozó tanulási mechanizmusa, és onnantól kezdve már nem fog elveszni. Mi arra alapozunk, hogy a gyerek személyiségébe épüljön be a sikerélményre való igény – hallottuk beszélgetőtársunktól.
A fejlesztő és tehetségtámogató programot a RUGÓ Képességfejlesztő Műhely szeptember 19-én mutatja be az érdeklődő szülőknek 19.15-kor a kisradanováci helyi közösség termében (Lifka Sándor utca 4.), emellett pedig tartani fognak még egy tájékoztatót is szeptember 23-án, pénteken 17 órai kezdettel. A RUGÓ napköziben a foglalkozások megkezdését legkésőbb október elejére tervezik.