Az Aracs Társadalmi Szervezet emlékjelhagyó tevékenysége keretében Moholy-Nagy halálának 63. évfordulóján egykori adai házuk falán, a Tito marsall utca 8. alatt emléktáblát avattak a közelmúltban. Moholy-Nagy László fényképész, festő, szobrász, művészeti író, ipari formatervező, a Bauhaus-iskola kiemelkedő tanára, a kísérleti filmek egyik úttörője 1895-ben született Bácsborsódon, gyerekkorát Adán és Moholon töltötte. Ennek állítottak emléket Ada központjában a világhírű művészről készült domborművel, amely Dudás Sándor topolyai származású képzőművész alkotása.
Moholy-Nagy László a modern művészet egyik legsokoldalúbb egyénisége. A festészetben, a szobrászatban, az építészetben, a színházban, az ipari formatervezésben, a filmben, a reklámban és tipográfiában egyaránt arra törekedett, hogy a tér és az idő viszonyát, azaz a térbeli mozgást értelmezze. Híve volt az alkalmazott művészetnek, és az ipari felhasználhatóság kérdése egy életen át foglalkoztatta. Műhelyéből kerültek ki a ma is használatos csuklós típusú asztali lámpák, a falra rögzíthető világítótestek. Tervei alapján kezdte meg a jénai üveggyár az új vonalú, funkcionális üvegtermékek nagyüzemi gyártását.
Moholy-Nagy László 1895. július 20-án Weiss Lászlóként született zsidó családban a magyarországi Bácsborsódon, Chicagóban halt meg 1946. november 24-én. Miután apja, Weiss Lipót kivándorolt Amerikába, édesanya, Stein Karolina három gyermekével Adára költözött a gyermekek nagyanyjához, özv. Stein Mórné Engelmann Rozáliához. Hamarosan Adáról Moholra költöznek rokonukhoz, dr. Nagy Gusztáv ügyvédhez, aki iskoláztatta a fiúkat. László kétévesen költözött édesanyjával Bácsborsódról Adára. Idősebb testvére, Jenő csak később jött utánuk, öccse, Ákos pedig már itt született. A bátyja, Jenő visszaemlékezése szerint Adán, egy bérelt házban laktak az Erzsébet szállótól két-három házzal lejjebb Mohol irányába, az Offner-ház mellett. A házzal átellenben egy artézi kút volt. A leírás alapján az épület a posta tőszomszédságában a Tito Marsall utca 8 alatt lévő Csányi-ház helyén állott. A mai községháza volt egykor a szálló, az artézi kút helyén napjainkban emlékmű található. Moholon a Tito Marsall utca 53 alatt mostanság is áll az a nagypolgári ház, ahol László családjával élt. Innen járt – két testvérével együtt – az adai izraelita népiskolában. Majd Szegeden töltötte gimnáziumi éveit, ahova 1905-be költözött családjával. A Weiss család 1909-ben magyarosította a nevét Nagyra, melyet a művésszé érő ifjú 1918-ban toldott meg a gyermekkorának színterére utaló Moholy előtaggal.
Az első világháború kitörésekor Budapesten volt jogászhallgató. A világháborúban szerzett sebesüléséből lábadozva kezdett rajzolni, 1918-ban csatlakozott Kassák Ma-köréhez, 1919 végén emigrált. Európában több városában – Bécsben, Weimarban, Berlinben, Amszterdamban, Londonban – élt és tevékenykedett. 1937-ben véglegesen letelepedett Chicagóban, ahol később saját iskolát alapított, amely 1944-ben Institute of Design nevet és főiskolai státust nyert. Haláláig ebben az iskolában tanított.