A trianoni békediktátum előtti és utáni időszak hétköznapi örömeit és a feszültséggel, bizonytalansággal teli Budapestet mutatja be a Minden határon túl című zenés színmű, amelynek online premierje június 11-én, pénteken lesz. A darab egy művészcsalád életén keresztül láttatja az első világháború végső drámájához vezető utat.
Trianon dédszüleink, szépapáink kora, a családi fotóalbumokból felbukkanó öreg fotók kapcsán biztosan sokan gondolkodtunk már azon, vajon kik lehettek ők, hogyan élhettek, miként szenvedték meg a múlt század vészterhes időszakait.
A Progresszív Produkció által létrehozott és a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott Minden határon túl című darabot öt alkalommal (június 11., 18., 25., július 2. és 9.) lehet majd online stream előadásokon megtekinteni ingyenesen, az erre a célra létrehozott mindenhatarontul.hu felületen. A darab regisztrációt követően 3 napon keresztül bármikor megnézhető.
Paor Lilla különleges világot hozott létre a színpadon.
– A cél adott volt: egyes emberek és a családok szemszögéből bemutatni egy fájdalmas időszakot úgy, hogy lássuk, a hitük és az erejük mindig velük marad. A darab lehetőséget ad arra is, hogy rámutassunk a drámai helyzetekben rejlő iróniára és a magyar emberek túlélését segítő leleményességre és humorra – fogalmazott Paor Lilla, a darab producere és főszereplője.
A szereplők között van Sáfár Mónika Jászai Mari-díjas színművész, Babicsek Bernát, Sinkovits-Vitay András, Petridisz Hrisztosz, Radics Réka és gyermekszínészként Szefcsik Boldizsár is.
A látványos és részletgazdag előadással az alkotók célja volt, hogy korhű, történelmileg is hiteles darabot hozzanak létre, amelyben érzékletes módon jelenik meg egy letűnt, ám sokat idézett korszak. Ebben sokat segítettek dr. Nyári Gábor történész iránymutatásai, Kellős Éva író kitartó kutatómunkája, valamint Bardóczy Attila rendező finom és értő irányítása. A jelmez- és díszlettervező, Húros Annamária egyedi látványvilága hol nagyszerűen ellenpontozza, hol támogatóan segíti a helyszínek és karakterek megjelenését.
A történetet néhol könnyedebbé, néhol drámaibbá teszik a korabeli slágerek és a jeleneteket összekötő, Decrescendo által komponált új zenei betétek.