Szerbia egy könnyű, 50 pontos győzelemmel kezdte a törökországi kosárlabda-vb-t, majd drámai meccsen, két hosszabbítás után veszített Németországtól, és hétfőn a 3. fordulóban a két vereséggel rajtolt Jordániával találkozik.
Az első napon az esélyesek magas arányú győzelmeit láttuk, de két nagy meglepetést, valamint egyes favoritok szenvedését is. Várható volt, hogy Szerbia könnyen veri Angolát, az USA a horvátokat, a törökök az elefántcsontpartiakat, a szlovének pedig a tunéziaiakat. Kevésbé volt várható, hogy a görögöknek Kína, az oroszoknak Puerto Rico, az ausztráloknak pedig Jordánia jelent nagy gondot, az pedig valóban meglepetés, hogy Libanon rávert a kanadaiakra, Franciaország pedig a címvédő spanyolokra. A második nap első nyolc meccse már csendesebb volt, kivéve a szerb–németet, amelyet két hosszabbítás után a németek megérdemelten nyertek meg.
A szerb válogatott, habár két erőssége, Krstić és Teodosić nélkül játszott, nem kegyelmezett a szerény képességű angolaiaknak. Percről percre nőtt a szerb előny, függetlenül attól, hogy Dušan Ivković minden kosarasnak alkalmat adott. Kiemelkedett Aleksandar Rašić, aki a 22 pontjába hat triplát épített, Milan Mačvan 11 ponttal és 6 lepattanóval, Duško Savanović pedig 13 ponttal és 7 lepattanóval segítette a csak 8 elveszített labdával játszó szerb válogatottat.
A németek ellen Szerbia gyönge játékot mutatott katasztrofális dobószázalékkal. A két csapat végig fej-fej mellett haladt, a németek pedig a hajrában 69:63-ra is vezettek. Szerencsére és csodával határos módon a szerbek két triplával zártak, közben megvédték saját kosarukat, s kiharcolták a hosszabbítást.
Azután Tepić triplájával a másodikat is. Ezzel a szerencseadagot kimerítették, hisz a második öt percben a lelkesebb ellenfél akarata érvényesült.
Szerbia ma már 11 játékossal léphet fel, hisz Miloš Teodosić letöltötte a FIBA által kirótt büntetést és ott lesz a Jordánia elleni meccsen, melyen a szerb győzelem elvileg nem lehet kérdéses.
A horvátok csak az első negyedben voltak egyenrangúak az USA csapatával, amikor 19:18-ra vezettek is. A második negyedet azonban az USA 26:6-ra nyerte, s ezután már csak az arány volt kérdéses. A horvátok végül azzal voltak elégedettek, hogy a 28 pont a legkisebb arányú vereségük az USA elleni eddigi meccseken. A törököknél Ilyasova, a szlovéneknél Goran Dragić volt a legjobb, a görög győzelem kovácsai Buruszisz és Ziszisz voltak. A litvánok is a második negyedben alapozták meg az első győzelmet, amikor 25:10-et értek el Új-Zéland ellen. A meccs legeredményesebbje a vesztesek közül került ki, és a 30 éves Kirk Penney 37 ponttal egyben az első kör legponterősebbje is. Csoportunkban izgalmas hajrában győzött az argentin csapat a németek ellen, főleg Carlos Delfino 27 pontjának és 8 lepattanójának köszönhetően. Puerto Rico a 34. percben még vezetett az oroszok ellen, akik ezután 11:0-ás sorozattal fordítottak. Még szorongatottabb helyzetben voltak az ausztrálok Alex Marić 23 találata és 9 lepattanója ellenére. Az utolsó percre ugyanis Jordánia 75:70-es vezetésével indultak a csapatok, végül az ausztrálok még hatot dobtak, és egyet sem kaptak.
A címvédő spanyolok kétszámjegyű vezetésre álltak az első negyedben a franciák ellen, ám színre lépett Gelabale, valamint a tavalyi U19-es vb sztárja, Albicy, és fordult a kocka. Talán még kellemetlenebb volt a kanadaiaknak, hogy Libanon ellen buktak el. A mérkőzés hőse a 31 éves Fadi El Katib volt 31 ponttal és 8 lepattanóval.
A 2. forduló első komolyabb izgalmait a Litvánia–Kanada mérkőzésen élvezhettük. Kanada javítani szeretett volna az eső nap kudarcáért, de csak annyit ért e, hogy félidőben 10 ponttal vezetett a baltiak ellen. A hajrában kemény csata folyt, az utolsó 97 másodpercben pedig egyetlen találat sem esett. Horvátország után Szlovénia sem jeleskedett az USA ellen. Az amerikaiak védelme, a lepattanózás és az ellentámadások az NBA-játékosok oldalára billentette a mérleget. A B csoportban ma óriási csata várható Szlovénia és Horvátország között, akik a brazilokkal együtt egyenrangú esélyekkel pályáznak a csoport második helyére.
Franciaország nem engedett újabb meglepetést a libanoniaknak, Görögország újból kínlódott, de győzött Puerto Rico ellen, a horvátok pedig Irán ellen szerezték meg első győzelmüket.
Eredmények, A csoport, 1. forduló: Ausztrália–Jordánia 76:75, Szerbia–Angola 94:44, Argentína–Németország 78:74, 2. forduló: Angola–Jordánia 79:65, Németország–Szerbia 82:81, Argentína–Ausztrália – esti mérkőzés. A sorrend: Szerbia 3, Németország 3, Angola 3, Argentína 2, Ausztrália 2, Jordánia 2. 3. forduló, ma: Szerbia–Jordánia (15.30), Ausztrália–Németország (18), Argentína–Angola (20.30).
B csoport, 1. forduló: Szlovénia–Tunézia 80:56, USA–Horvátország 106:78, Brazília–Irán 81:65, 2. forduló: USA–Szlovénia 99:77, Horvátország–Irán 75:54, Brazília–Tunézia – esti mérkőzés. A sorrend: USA 4, Szlovénia 3, Horvátország 3, Brazília 2, Irán 2, Tunézia 1. 3. forduló, ma: Horvátország–Szlovénia (15.30), Tunézia–Irán (18), USA–Brazília (20.30).
C csoport, 1. forduló: Görögország–Kína 89:81, Oroszország–Puerto Rico 75:66, Törökország–Elefántcsontpart 86:47, 2. forduló: Kína–Elefántcsontpart 83:73, Görögország–Puerto Rico 83:80, Törökország–Oroszország – esti mérkőzés. A sorrend: Görögország 4, Kína 3, Törökország 2, Oroszország 2, Puerto Rico 2, Elefántcsontpart 2. 3. forduló, holnap: Oroszország–Elefántcsontpart (15), Puerto Rico–Kína (17.30), Törökország–Görögország (20).
D csoport, 1. forduló: Litvánia–Új-Zéland 92:79, Libanon–Kanada 81:71, Franciaország–Spanyolország 72:66, 2. forduló: Litvánia–Kanada 70:68, Franciaország–Libanon 86:59, Spanyolország–Új-Zéland – esti mérkőzés. A sorrend: Franciaország 4, Litvánia 4, Libanon 3, Kanada 2, Spanyolország 1, Új-Zéland 1. 3. forduló, holnap: Új-Zéland–Libanon (15), Franciaország–Kanada (17.30), Spanyolország–Litvánia (20).