2024. október 8., kedd

MU-bakik a rangadón

KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Az angol liga hétvégi rangadóján a Manchester United már a 3. percben vezetést szerzett a Liverpool otthonában, miután az átigazolási időszak lejárta előtt leszerződtetett bolgár Berbatov a szélről remekül gurított középre, s az érkező Téveznek nem volt nehéz dolga. A hazaiak a semmiből egyenlítettek, ugyanis Van der Sar, a vendégek kapusa egy veszélytelennek tűnő lövést csapattársának, Wes Brownnak a lábára paskolt, s a játékszer a hálóban kötött ki. A 72. percben aztán Giggs és Vidić ügyetlenkedett a jobb oldalon, a labda az arra járó Kuyt elé került, aki Babelhez passzolt, s a csatár nagyon okosan a kapus és a gólvonalon álló védők közé lőtte a labdát, megszerezve ezzel a Liverpool győztes gólját. A találkozó végén Vidić tett róla, hogy biztosan meleg vízben zuhanyozhasson. Előbb sárga lapot kapott a Keane ellen elkövetett szabálytalanságáért, majd Xabi Alonsót is felrúgta, s néhány perccel a többiek előtt mehetett a tus alá...

Ide kapcsolódó hír még, hogy Cristiano Ronaldo, a Manchester United portugál futballsztárja átvette az Aranycipőt. Az előző idény legeredményesebb Európában játszó labdarúgója szülővárosában, a Madeira szigetén fekvő Funchalban kapta meg az elismerést, amelyet három éve elhunyt édesapja emlékének ajánlott. A 23 esztendős Ronaldo a 2007/08-as szezonban 31-szer volt eredményes a Premier League-ben. A kiválóság júliusban bokaműtéten esett át, ám felépülése a tervezettnél jobban halad, és várhatóan szerdán, a spanyol Villarreal elleni Bajnokok Ligája-nyitányon, vagy a hétvégi Chelsea elleni bajnokin már – ha nem is kezdőként, de – pályára lép.

Jó napjuk volt a magyar játékosoknak, hiszen Gera Zoltán gólt lőtt a Fulhamben, Halmosi Péter pedig büntetőt harcolt ki a Hull City színeiben: mindkét csapat 2:1-re nyert, a Bolton, illetve a Newcastle ellen. A Manchester City néhány órával az átigazolási időszak vége előtt szerezte meg Robinhót a Real Madridtól, mivel a Chelsea nem akart 40 millió eurónál többet fizetni a brazil játékosért. A 24 éves Robinho a Manchester City–Chelsea meccs előtt fogadkozott: bebizonyítja a londoniaknak, hogy ami az értékét illeti, tévedtek. A 175 centiméter magas csatár egy remek szabadrúgásgóllal vezetéshez is juttatta a Cityt, ám a vendégek Carvalho, Lampard és Anelka góljaival fordítottak. Scolari a három pontnak nagyon örült, annak már azonban kevésbé, hogy a bíró 3:1-es eredménynél kiállította a londoniak védőjét, Terryt.

Cristiano Ronaldo a portugáliai Funchalban mosolyogva vette át az Aranycipőt

A 4. forduló: Liverpool–Manchester United 2:1, Portsmouth–Middlesbrough 2:1, Wigan–Sunderland 1:1, Blackburn–Arsenal 0:4, Fulham–Bolton 2:1, Newcastle–Hull City 1:2, WBA–West Ham 3:2, Manchester City–Chelsea 1:3, Stoke City–Everton 2:3, a Tottenham–Aston Villa mérkőzést ma játsszák.

20. Tottenham3 0 1 2 3:5 1

A következő forduló (szeptember 20-án és 21-én): Sunderland–Middlesbrough, West Ham–Newcastle, Liverpool–Stoke City, Blackburn–Fulham, Bolton–Arsenal, WBA–Aston Villa, Chelsea–Manchester United, Tottenham–Wigan, Manchester City–Portsmouth, Hull City–Everton.

A bíró is segített Dortmundban

Németországban a legeseménydúsabb mérkőzést Dortmundban rendezték, ahol a Borussia a második félidő elején már háromgólos hátrányban volt a Schalkéval szemben. A 67. percben azonban Subotić szépített, majd négy perccel később Frei is betalált. A 89. percben bekövetkezett egyenlítésből azonban a játékvezető is kivette a részét, hiszen előbb Pandert, majd Ernstet állította ki a gelsenkircheni együttesből, s egy perccel a találkozó vége előtt büntetőt ítélt a hazaiak javára, amit Frei gólra váltott. A címvédő Bayern München Toni duplájával és Podolski egy góljával magabiztosan nyert a Köln ellen, s szintén 3:0-ra győzött a Werder is, amely a Cottbust fogadta. A szerb Gojko Kačar a magyar válogatottnak Eb-selejtezőn öt gólt lőtt, s a jó sorozatát folytatta a Bundesligában is, igaz, a Hertha színeiben csak egyszer volt eredményes a Wolsburg ellen.

Vasárnap Huszti Szabolcs számára nem kezdődött jól a mönchengladbachi Borussia elleni találkozó, ugyanis a magyar válogatott játékos a 28. percben büntetőt hibázott, azonban később jóvátette hibáját, ugyanis a 32. és a 47. percben is gólt lőtt, így csapata, a Hannover magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

A 4. forduló: Frankfurt–Karlsruher – elhalasztották, Werder Bremen–Cottbus 3:0, Hamburger–Bayer Leverkusen 3:2, Hertha–Wolfsburg 2:2, Borussia (D)–Schalke 3:3, Hoffenheim–Stuttgart 0:0, Köln–Bayern München 0:3, Hannover–Borussia (M) 5:1, Bochum–Bielefeld 2:0.

18. Cottbus 4 0 1 3 0:7 1

A következő forduló (szeptember 19-én, 20-án és 21-én ): Bayern München–Werder Bremen, Schalke–Frankfurt, Wolfsburg–Hamburger, Stuttgart–Karlsruher, Bayer Leverkusen–Hannover, Cottbus–Bochum, Bielefeld–Köln, Borussia (M)–Hertha, Hoffenheim–Borussia (D).

Cataniai segítség Mourinhónak

A tavalyi bajnokság ezüstérmese, a Roma két forduló után nyeretlen, mivel a Serie A 2. fordulójában 3:1 arányú vereséget szenvedett a Palermo otthonában. Pedig a Totti nélkül játszó vendégek jól kezdtek, Baptista góljával a 8. percben vezetéshez jutottak, ám a hazaiak Miccoli révén megfordították az eredményt, majd Cavani a kétgólos győzelmet is bebiztosította. A milánói Inter kiszenvedte a Catania elleni győzelmet, ám Mourinho csapatának a gólokhoz vajmi kevés köze volt, ugyanis az Inter mindkét gólját a cataniai játékos lőtte: a 43. percben Mascara talált a saját kapujába, a második félidő elején pedig Terlizzi állította be a 2:1-es végeredményt, mivel a vendégek a 42. percben Plasmati révén egy rövid ideig vezettek. Az Internél és a Románál is rosszabb helyzetben van a Milan, amely két forduló után egy rúgott és négy kapott góllal, nulla ponttal a táblázat utolsó előtti helyén szerénykedik. Ancelotti csapata ezúttal a Genoától kapott ki 2:1-re: a hazaiak góljait Sculli a 30. és Milito 11-esből a 90. percben lőtték. Kisebb meglepetésre a 2. forduló után csak két hatpontos csapat van: a Lazio és az Atalanta. Igaz, az Udinese is csatlakozhat hozzájuk, ha tegnap este lapzárta után legyőzte a Juventust.

A 2. forduló: Bologna–Atalanta 0:1, Genoa–Milan 2:0, Inter–Catania 2:1, Juventus–Udinese – lapzárta után ért véget, Lazio–Sampdoria 2:0, Lecce–Chievo 2:0, Napoli–Fiorentina 2:1, Palermo–Roma 3:1, Reggina–Torino 1:1, Siena–Cagliari 2:0.

20. Cagliari 2 0 0 2 1:6 0

A következő forduló (szeptember 20-án és 21-én): Cagliari–Juventus, Catania–Atalanta, Fiorentina–Bologna, Lecce–Siena, Milan–Lazio, Palermo–Genoa, Roma–Reggina, Sampdoria–Chievo, Torino–Inter, Udinese–Napoli.

Barcelona: egy pont, egy sérült

Nem úgy sikerült az idénykezdés Barcelonában, ahogy a katalánok eltervezték: a Numanciától elszenvedett vereség után Guardiola csapata a Racing ellen csak döntetlenre volt képes, így két forduló alatt mindössze egy pontot gyűjtött. A Barca rajtjáról mindent elmond, hogy az együttes 1973 óta nem kezdett ilyen rosszul a Primera Divisiónban. S hogy a baj még nagyobb legyen, a Numancia elleni találkozó 38. percében a fehérorosz Alekszandr Hleb bokasérülést szenvedett, aminek következtében az első orvosi vélemények szerint legalább három, de valószínű, hogy négy hétig lesz harcképtelen. Ez azt jelenti, hogy az Arsenaltól érkezett labdarúgó nem léphet pályára a portugál Sporting és az ukrán Sahtar Donyeck elleni Bajnokok Ligája-találkozón, valamint négy spanyol bajnoki mérkőzésen. A Villarreal Dorado góljának köszönhetően már a 3. perctől vezetett az Atlético Madrid ellen, de mikor a 21. percben Lopez megkapta második sárga lapját is, kevesen gondolták, hogy végül megnyerik a találkozót. A 28. percben Baraja 11-esből növelte a „Sárga Tengeralattjáró” előnyét, s Agüero az 54. percben csak szépíteni tudott. A Sevilla a Sporting Gijon ellen hozta a tavalyi idényben mutatott „gólokat adok-kapok” formáját: a vendégek az 1980-ban született horvát Mate Bilić 18. és 20. percben lőtt góljaival kétgólos előnyre tettek szert, ám aztán Chevanton szépített, Kanoute egyenlített, majd Maresca már a hazaiaknak szerzett vezetést. Bilić büntetőből még egalizálta az állást, de Kanoute második gólja már három pontot ért a Sevillának.

A 2. forduló: Málaga–Athletic Bilbao 0:0, Valladolid–Atlético Madrid 2:1, Recreativo Huelva–Espanyol 0:1, Getafe–Betis 0:0, Sevilla–Sporting Gijón 4:3, Barcelona–Racing Santander 1:1, Villarreal–Deportivo La Coruńa 1:0, Mallorca–Osasuna 1:1, az Amería–Valencia és a Real Madrid–Numancia mérkőzések lapzárta után értek véget.

20. Sporting Gijon 2 0 0 2 4:6 0

A következő forduló (szeptember 20-án és 21-én): Almería–Málaga, Athletic Bilbao–Valladolid, Atlético Madrid–Recreativo Huelva, Espanyol–Getafe, Betis–Sevilla, Sporting Gijón–Barcelona, Racing Santander–Real Madrid, Numancia–Villarreal, Deportivo La Coruna–Mallorca, Valencia–Osasuna.

Hátrányból fordított a Lyon

Az 1:1 volt a legnépszerűbb eredmény Franciaországban, hiszen szombaton a hét mérkőzésből négy ezzel az eredménnyel ért véget. A hátszeres bajnok Lyon a 20. percben már kétgólos hátrányban volt a Nice ellen, ám a 33 éves Juninho Pernambucano két góljával sikerült egyenlítenie, majd a válogatottban igencsak gyengén szereplő Benzema a 90. percben büntetőből a győztes gólt is megszerezte. Ennek a gólnak köszönhetően a Lyon már egyedül áll a táblázat élén, mivel a Marseille megosztozott a pontokon a Bordeaux-val. A vendégek az elefántcsontparti Bakari Kone találatával már a 2. percben vezettek, ám Chamakh a 26. minutumban egyenlített.

A 5. forduló: Auxerre–Nancy 1:1, Valenciennes–Grenoble 1:1, Le Mans–Toulouse 1:2, Lyon–Nice 3:2, Monaco–Lorient 2:0, Rennes–Le Havre 1:1, Bordeaux–Marseille 1:1, Caen–St-Etienne 2:0, Sochaux–Lille 1:1, a PSG–Nantes találkozó lapzárta után ért véget.

20. Nantes 4 0 1 3 3:9 1

A következő forduló (szeptember 20-án és 21-én): Grenoble–Bordeaux, Toulouse–Sochaux, Lille–Auxerre, Lorient–Caen, Nantes–Valenciennes, Le Havre–Lyon, Nice–Le Mans, Nancy–Rennes, Saint-Etienne–PSG, Marseille–Monaco.

Gonzalo Colsa Albendea (Racing Santander) és a vizes labda
A ghánai Sulley Ali Muntarit kiállította a bíró, ám az Inter tíz emberrel is legyőzte a Cataniát
A lyoni Ederson Honorato Campos (jobbról) és Olivier Echouafni (Nice) harca a labdáért