2024. október 8., kedd

A NAP VESZTESE

Mladen Krstajić

A Német Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága eljárást kezdeményezett Mladen Krstajić ellen, mivel a szerb válogatott játékos a hétvégi Borussia (D)–Schalke (3:3) mérkőzés után az egyik újságírónak azt állította a mérkőzés játékvezetőjéről, a hofheimi Lutz Wagnerről, hogy „tudatlan” és „prostituált”. Krstajić azért mondta ezt, mert elégedetlen volt a játékvezetővel, aki szerinte a 89. percben 2:3-as állásnál egy nem létező tizenegyest ítélt a hazai csapat számára, amelyet végül Frei értékesített.

A NAP GYŐZTESE

UEFA

Az Európai Labdarúgó-szövetség is bekapcsolódott abba az akcióba, melynek célja, hogy a szeptember 28-án sorra kerülő Szív világnapját méltó módon ünnepeljék meg. Az akció az „Ismerd meg a saját kockázatodat” (Know your Risk) nevet viseli, s az első számú népszerűsítője Stefano Baldini olimpiai bajnok maratonfutó lesz. Az akció célja, hogy rábeszéljék az embereket a napi 30 perc mozgásra, arra, hogy minél több gyümölcsöt és zöldséget fogyasszanak, ne cigarettázzanak és időnként látogassanak el egy szívspecialistához, aki részletesen megvizsgálja az egyik legfontosabb szervüket.