2024. október 8., kedd

Brazil meló

Az olasz liga milánói rangadóját – a Milan és az Inter között – két brazil, Kaká és Ronaldinho döntötte el, miután a 36. percben az előbbi mesterien tálalt az utóbbi elé, aki egy felhőfejessel megszerezte csapata első és egyetlen gólját. A második félidőben az Inter játékosai nehezen viselték el az ellenfél vezetését, s öten (Burdisso, Vieira, Quaresma, Zanetti, Stanković) kaptak sárga lapot, Burdissót és Materazzit pedig kiállította a játékvezető.

Az Inter portugál edzője, José Mourinho így elszenvedte első vereségét az olasz ligában, igaz, a mester azt nyilatkozta a sajtótájékoztatón, hogy egy pontot megérdemeltek volna, mivel ők játszottak fölényben a találkozón. Erre az ellenfél játékosa, Kaká annyit mondott, hogy, „csak nevetni tudok Mourinho kijelentésén, hogy szerinte az Inter dominált. Igaz, azt is mondta, hogy csak szimuláltam, amikor Stanković felrúgott. Nevetséges az egész”.

A Serie A 5. fordulójának rangadóján: Milan–Inter 1:0 (Ronaldinho). A sorrend: 1. Lazio 12, 2. Napoli 11, 3. Udinese 10 (8:3), 4. Inter 10 (7:4), 5. Catania 10 3:2), 6. Milan 9 pont stb.

A spanyol bajnokságban a Valencia egy gólgazdag mérkőzésen 0:1-es hátrányból fordítva nyert a Deportivo La Coruńa ellen, s jobb gólkülönbségének köszönhetően ismét a Villarreal elé került. A másik vasárnap esti találkozón az egyre jobb formában levő Sevilla Madridban nyert a Vicente Calderón Stadionban az igen rossz napot kifogó Atlético ellen.

A Primera División 5. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein: Valencia–Deportivo 4:2 (Mata 34., Villa 49., 82., Joaquin 69., ill. Moretti öngól 11., Lafita 85.), Atlético–Madrid–Sevilla 0:1 (Luis Fabiano 21.). A sorrend: 1. Valencia 13 (12:4), 2. Villarreal 13 (7:2), 3. Real Madrid 12, 4. Sevilla 11, 5. Barcelona 10 pont stb.

A Ligue 1 7. fordulójának utolsó mérkőzésén: Bordeaux–St-Etienne 1:1 (Cavenaghi 56., ill. Payet 27.). A sorrend: 1. Lyon 19, 2. Toulouse 14, 3. Marseille 13 (13:7), 4. Grenoble 13 (6:5), 5. Caen 11 pont stb.