2024. október 8., kedd

Hetvenötödik győzelem – ki szerencsével, ki megérdemelten

LABDARÚGÁS – BAJNOKOK LIGÁJA

Két csapat, a Real Madrid és a Manchester United is 75. győzelmét könyvelhette el a Bajnokok Ligájában, miután a keddi játéknapon mindketten idegenben nyertek: a spanyolok az orosz Zenitet győzték le, míg a címvédő angolok a dán Aalborg otthonában diadalmaskodtak. A két vendéggyőzelembe azonban csak a 75-ös szám a közös, mivel míg az MU magabiztosan, fölényesen nyert Dániában, addig a Real Madrid nyögvenyelősen, egy öngóllal és egy jó adag szerencsével győzött Szentpéterváron.

Ha a Zenit három góllal nyeri meg a mérkőzést, a madridiaknak egy szavuk sem lehetett volna, ugyanis az oroszok rengeteg helyzetet kidolgoztak, a kapufát is eltalálták, de nem tudtak egyenlíteni. A három pontért igen súlyos árat fizetett a Manchester United, ugyanis a középpályás Scholes már a mérkőzés elején lesérült. Igaz, Giggs jó cserének bizonyult, ugyanis a 22. percben szenzációsan ugratta ki Rooneyt, aki vezetéshez juttatta a vendégeket. A második félidőben azonban az első gól szerzőjét, angol válogatott csatárját is le kellett cserélni. Az első hírek szerint Scholes ínszalagszakadást szenvedett. Ha az orvosi vizsgálatok is alátámasztják Sir Alex Ferguson véleményét, akkor Scholes előreláthatóan 6–8 hét kényszerpihenő elé néz, így novemberig biztosan nem számíthat rá a menedzser.

A forduló rangadójának kikiáltott Bayern München–Lyon találkozó nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, amiért legjobban a német csapat okolható, amely nagyon gyengén játszott. Ha a bajorok továbbra is bukdácsolnak majd a BL-ben és a bajnokságban, nagyon könnyen megtörténhet, hogy Klinsmannt felállítják a kispadról, vagy, ha okos, akkor önként távozik Münchenből.

Az Arsenal nagyon gyorsan kiheverte a Hull City elleni vereséget, s a Portón vett elégtételt a hétvégi angol bajnoki vereségért. A portugálok védelme átjáróház volt, s a hazaiak ezt ki is használták, s Adebayor, valamint Van Persie vezérletével 4:0-ra nyertek.

Nem sok kellett, hogy a forduló legnagyobb meglepetését okozza a BATE Boriszov, ugyanis a fehéroroszok a 23. percben már 2:0-ra vezettek a Juventus ellen, ám a torinói együttes Iaquinta két góljával még az első félidő vége előtt egyenlített.

Bajnokok Ligája, 2. forduló, E csoport: Aalborg–Manchester United 0:3 (Rooney 22., Berbatov 55., 79.), Villarreal–Celtic 1:0 (Senna 67.).

A táblázat:

1. Manchester U. 2 1 1 0 3:0 4

2. Villarreal 2 1 1 0 1:0 4

3. Celtic 2 0 1 1 0:1 1

4. Aalborg 2 0 1 1 0:3 1

A következő forduló (október 21-én): Villarreal–Aalborg, Manchester United–Celtic.

F csoport: Fiorentina–Steaua 0:0, Bayern München–Lyon 1:1 (Zé Roberto 52., ill. Demichelis öngól 25.).

A táblázat:

1. Bayern 2 1 1 0 2:1 4

2. Fiorentina 2 0 2 0 2:2 2

3. Lyon 2 0 2 0 3:3 2

4. Steaua 2 0 1 1 0:1 1

A következő forduló: Bayern–Fiorentina, Steaua–Lyon.

G csoport: Arsenal–Porto 4:0 (Van Persie 31., 48., Adebayor 40., 71. – tizenegyesből), Fenerbahce–Dinamo Kijev 0:0.

A táblázat:

1. Arsenal 2 1 1 0 5:1 4

2. Porto 2 1 0 1 3:5 3

3. Dinamo K. 2 0 2 0 1:1 2

4. Fenerbahce 2 0 1 1 1:3 1

A következő forduló: Fenerbahce–Arsenal, Porto–Dinamo Kijev.

H csoport: Zenit–Real Madrid 1:2 (Danny 25., ill. Hubocan 4. – öngól, Van Nistelrooy 32.), BATE Boriszov–Juventus 2:2 (Krivetsz 17., Sztasevics 23., ill. Iaquinta 29., 45.).