2024. október 8., kedd

A végén jött a Messi(ás)

LABDARÚGÁS, BAJNOKOK LIGÁJA – Lucescu: Szégyen, amit a Barcelona csinált – Győzelem és Drogba nélkül a Chelsea

A Bajnokok Ligája 2. fordulójának második játéknapján két találkozón is a vendégcsapat az első félidő végén hátrányban volt, ám a második 45 percben megfordította a találkozó állását. A 2007/2008-as olasz bajnokság második helyezettje, a Roma a francia Bordeaux otthonában 0:1-gyel zárta a félidőt, de az olaszok a 36. perctől már emberelőnyben játszottak, mivel a játékvezető kiállította Henriquét. A rómaiak a második játékrészben hét perc alatt két gólt lőttek, majd a 83. percben a második találatát szerző Baptista beállította a 3:1-es végeredményt.

A donyecki Sahtar a 87. percig vezetett a a Barcelona ellen, ám a 60. percben csereként beállt argentin Messi mint a messiás – és a spanyol-szerb Bojan Krkić a találkozó végén két gólt is összehoztak. A második vendéggól a ráadás 4. percében született, de még érdekesebb volt az első barcelonai találat, mely előtt a hazai védők azért rúgták ki a labdát, hogy ápolni lehessen az egyik társukat, ám a katalán játékosok nem adták vissza az ukrán csapatnak a labdát, hanem folytatták a támadást.

Szalai Attila karikatúrája

Furcsa helyzet ez, mivel az ukránok labdakirúgása akár időhúzásként is felfogható, ugyanis ha a játékos fetreng egy-két percig, azzal is múlik az idő, plusz ha utána visszakapják a labdát, akkor még könnyen el lehet lopni néhány értékes percet a játékra szánt időből. Mindenesetre a Barcelona cselekedete sem volt sportszerű, ezt a Sahtar edzője, a román Mircea Lucescu már a mérkőzés lefújása után „finoman” a tudtukra adta, s a kiabálást folytatta a sajtótájékoztatón is, ahol a vendégek edzőjére és játékosaira is ordibált.

Amit a Barcelona művelt, az szégyen. Ha ez az eset egy másik stadionban történt volna, Angliában vagy Olaszországban, nem tudták volna élve elhagyni a létesítményt. Az ilyen győzelem nem a Barcelona stílusa – kiabálta Lucescu, akit a csapatkapitány Srna sem tudott megnyugtatni, így végül a donyecki klub vezetősége „távolította el” a sajtótájékoztatóról. A vendégek edzője, Guardiola semmi kivetnivalót nem talált a játékosai cselekedetében.

Nem értem, miért beszél valaki sportszerűtlenségről. A játékosaim folytatták a támadást, mely során a hazai játékosok rúgták ki a labdát a vonalon túlra – mondta a katalán csapat edzője, akinek valamilyen formában igaza is van, mivel az új szabály értelmében amikor az egyik csapat kirúgja a labdát, hogy a játékosát ápolni lehessen, az ellenfél nem köteles visszaadni a játékszert.

Az A csoportban a Kolozsvár megőrizte veretlenségét a BL-ben, miután saját közönsége és 700 rendőr előtt gól nélküli döntetlen játszott a Chelsea-vel. A román bajnokcsapat továbbra is a BL legnagyobb meglepetése, hiszen az 1. fordulóban Rómában nyertek, szerdán pedig nem kaptak ki a tavalyi döntőstől. Ennek ellenére Maurizio Trombetta, a kolozsváriak edzője továbbra is a csoport harmadik helyének megszerzését tartja elsődleges célnak. Scolari, a Chelsea edzője a mérkőzés után nem hagyta szó nélkül csapata gyenge teljesítményét.

A mérkőzés nehéz volt, nem játszottunk jól, s ezt a játékosaim is tudják. Igaz, egy pont is több mint a semmi, s a 0:0 nem számít olyan rossz eredménynek.

A brazil edző nemcsak a rossz játék miatt volt bosszús a meccs után, hanem azért is, mert DidierDrogba súlyos sérülést szenvedett. Az elefántcsontparti támadó szeptember 13-án tért vissza hosszú kihagyás után, most pedig a jobb térdében sérültek meg a szalagok, így akár hónapokig nem állhat Scolari rendelkezésére.

Valószínű, hogy csak nagyon kevesen fogadtak volna arra, hogy a B csoportban két forduló után négy-négy ponttal az Inter és a ciprusi Anorthoszisz áll majd az élen, ugyanis a ciprusi együttes 3:1-re legyőzte a görög Panathinaikoszt.

Bajnokok Ligája, 2. forduló, A csoport: Kolozsvár–Chelsea 0:0, Bordeaux–Roma 1:3 (Gourcuff 19., ill. Vučinić 64., Baptista 71., 83.).

A táblázat:

1. Chelsea 2 1 1 0 4:0 4

2. Kolozsvár 2 1 1 0 2:1 4

3. Roma 2 1 0 1 4:3 3

4. Bordeaux 2 0 0 2 1:7 0

A következő forduló (október 22-én): Bordeaux–Kolozsvár, Chelsea–Roma.
B csoport: Anorthoszisz–Panathianikosz 3:1 (Sarriegi öngól 11., Dobrašinović 15., Taher 78., illetve Szalpingidisz 11-esből 28.), Inter–Werder Bremen 1:1 (Maicon 13., illetve Pizarro 62.).

A táblázat:

1. Inter 2 1 1 0 3:1 4

2. Anorthosz. 2 1 1 0 3:1 4

3. Werder B. 2 0 2 0 1:1 2

4. Panathin. 2 0 0 2 1:5 0

A következő forduló: Inter–Anorthoszisz, Panathianikosz–Werder Bremen.
C csoport: Sporting–Basel 2:0 (Romagnoli 55., Derlei 86.), Sahtar Donyeck–Barcelona 1:2 (Ilsinho 44., illetve Messi 88., 90+4.).

A táblázat:

1. Barcelona 2 2 0 0 5:2 6

2. Sporting 2 1 0 1 3:3 3

3. Sahtar 2 1 0 1 3:3 3

4. Basel 2 0 0 2 1:4 0

A következő forduló: Sahtar–Sporting, Basel–Barcelona.
D csoport: Liverpool–PSV 3:1 (Kuyt 5., R. Keane 34., Gerrard 76., illetve Koevermans 78.), Atlético Madrid–Marseille 2:1 (Agüero 4., Garcia 22., illetve Niang 16.).