2024. július 16., kedd
VÍZILABDA

A vártnál nehezebb szabadkai győzelem

Az I B. liga 8. fordulójában a Spartacus férfi vízilabdacsapata a Singidunum együttesét fogadta. A táblázat és az erőviszonyok ismeretében könnyű meccsre lehetett számítani, ám a fiatal belgrádiak főleg az első negyedben alaposan megnehezítették a szabadkaiak dolgát. Uroš Tešić együttesének az első nyolc perc során nem ment a játék, a folytatásban ugyan összekapták magukat, 6:2-es vezetéssel várták a harmadik nyolc percet, a nagyszünetet követőn viszont újfent megtorpantak. A záróetap végül ismét a hazaiak jegyében telt, így az eredmény (12:5) alapján magabiztos vajdasági győzelem született, ugyanakkor ez nem feltétlenül tükrözi a mutatott játékot.

A nőknél a Zenta alsóházi rangadót nyert, Tóth László együttese a Palilula otthonában vendégszerepelt. A harmadik negyed még egygólos hazai előnnyel zárult, az utolsó játékrészben viszont csak a Tisza-partiak tudtak gólt lőni (igaz, csak kettőt), előbb egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték, amit a lefújásig már meg is őriztek. A Spartacus eddig csak gyengébb ellenfelekkel találkozott, ezúttal a Vračart verte meg nagyon, így jelenleg veretlenségét őrizve második a tabellán.

A hétvégén a 9. forduló találkozóival véget ért a Szuperliga alapszakasza. A kragujevaci Radnički megőrizte egypontos előnyét a Novi Beograddal szemben, így az élen zárt. A bajnokság februárban két csoportban folytatódik, a felsőházban a Radnički, a Novi Beograd, a C. zvezda, a Partizan és a Šabac, az alsóházban pedig a Vukovi, a Proleter, a Nais és a Vojvodina szerepel majd.

Szuperliga, 9. forduló: Vojvodina–Radnički 7:13, Šabac–Nais 22:9, Partizan–Novi Beograd 7:14, Vukovi–C. zvezda 9:17, Valis–Proleter 15:13. Az alapszakasz végeredménye: 1. Radnički 25, 2. Novi Beograd 24, 3. Partizan 21, 4. C. zvezda 19, 5. Šabac 15, 6. Valis 10, 7. Vukovi 7, 8. Proleter 6, 9. Nais 4, 10. Vojvodina 1 pont.

I. A liga, 8. forduló: ŽAK–Sava 14:8, Valjevo–Stari grad 5:15, Banjica–Becse 15:7, Mladost–Zemun 10:9, Taš–Beograd 11:10. Az élcsoport: Taš 22, Stari grad 17, Zemun, Banjica és Mladost 15 pont.

I. B liga, 8. forduló: Spartacus–Singidunum 12:5, Rasina–Taurunum 10:12, Borac–TENT 11:12, Banja Luka–Košutnjak 12:18, BVU Vračar–Dorćol 9:19. Az élcsoport: TENT 21, Palilua 19, Spartacus és Dorćol 18 pont.

Női I. liga, 4. forduló: Vračar–Spartacus 6:28, Vojvodina–Taš 2000 25:2, C. zvezda–Partizan 23:13, Palilula–Zenta 7:8. Az élcsoport: Vojvodina 15, Spartacus 12, C. zvezda 9 pont.

Magyar férfibajnokság, 7. forduló: Szolnok–Kaposvár 17:7, UVSE–Pécs 10:11, Szeged–FTC 7:20, Szentes–Vasas 8:16, Honvéd–OSC 7:12, Miskolc–Eger 5:13. Az élcsoport: FTC, Vasas és OSC 21, Szolnok 19 pont.

Nyitókép: A Spartacus márciusban még 8:2-es vereséget szenvedett a Singidunumtól (Dejan Vuković felvétele)