2024. július 16., kedd
VÍZILABDA – FÉRFI BL

Újabb pofon a Radničkinek

Néhány nappal karácsony előtt még lebonyolították a férfi BL 4. fordulóját, az A csoport találkozóit kedden, míg a B jelű nyolcas meccseit tegnap este rendezték. A kragujevaci Radnički az előző fordulóhoz hasonlóan ezúttal is jó nagy pofonba szaladt bele, a Pro Recco után a Barceloneta is alaposan elkalapálta Uroš Stevanović együttesét. A kragujevaciak képtelenek voltak megbirkózni a hazaiak tempójával és taktikai fölényével, a spanyolok a félidőben már 8:1-re, majd a harmadik negyed után 13:3-ra vezettek. Az utolsó játékrész ugyan egál lett (5:5), ám a szerbek így is csúfos vereséget szenvedtek (18:9). A hatalmas különbség a többi találkozóra is jellemző volt, az Olimpiakosz a Hannover, a Jadran Split a Dinamo Tbiliszi, a Recco pedig a Vouliagmeni felett aratott fölényes győzelmet.

A Radnički hatodikként zárja az évet (Fotó: kvkradnicki.com)

A csoport, 4. forduló: Hannover–Olimpiakosz 7:16, Jadran (S)–Dinamo (T) 21:7, Barceloneta–Radnički 18:9, Pro Recco–Vouliagmeni 14:6. Az állás: 1. Barceloneta 12, 2. Olimpiakosz 12, 3. Pro Recco 9, 4. Jadran (S) 6, 5. Vouliagmeni 4, 6. Radnički 4, 7. Hannover 0, 8. Dinamo 0 pont.

Nyitókép: A Radnički hatodikként zárja az évet (Fotó: kvkradnicki.com)