2024. július 16., kedd
VÍZILABDA

Mitrović öt büntetőt hárított

Szerbia férfiválogatottja az Egyesület Államok felett aratott 14:11-es győzelemmel zárta tengerentúli felkészülését. Uroš Stevanović együttese az utolsó dallasi mérkőzés rendes játékidejében ugyan még nem bírt el a házigazdával, a negyedik negyedet követően 11:11 állt az eredményjelzőn, a büntetőpárbaj viszont a szerbeknek kedvezett, Branislav Mitrović három ötméterest hárítva vezette győzelemere csapatát. A tapasztalt kapus az összecsapás során mindvégig jól védett, két ötöst is megfogott, klasszisa azonban a büntetők során mutatkozott meg leginkább. Az amerikaiak nem tudtak neki gólt lőni, mindhárom próbálkozást védte, így a szerbek négy kísérlettel eldöntötték e meccset.

„Győzelemmel zártuk a tornát, a játékunk folyamatosan javult annak ellenére is, hogy jelenleg nem erre fektettük a hangsúlyt. Először játszottunk az új szövetségi kapitány irányításával, sok hibával kezdtük a tornát, ám a végére sokat sikerült ezek közül orvosolni. Optimistán várhatjuk a következő időszakot és a nagyobb versenyeket” – értékelte a felkészülést Radomir Drašović, aki 11 góllal a válogatott legeredményesebbje volt a felkészülési mérkőzések során.