2024. augusztus 12., hétfő

Belgrádban 20 órától köszöntik a polgárok az olimpiai sportolókat

A olimpiáról éremmel hazatért szerbiai sportokókat ünnepélyes keretek között köszönthetik ma a polgárok 20 órakor Belgrádban, a városi képviselő-testületnél.

Ezt megelőzően Aleksandar Vučić államfő is fogadja a szerbiai olimpiai csapat tagjait 19 órától.

Összesen 115 sportolót alkotott a szerbiai csapat, amely 16 nap versenyzés után Párizsból öt éremmel tért haza. Az elsőt, ráadásul aranyat Zorana Arunović és Damir Mikec szerezte meg, majd Novak Đokovićnak is sikerült elhódítania az aranyérmet. Az Olimpia utolsó napján a vízilabdázók is ezt tették, zsinórban harmadszor megnyerve az olimpiai tornát.

Aleksandra Perišić taekwondós ezüstérmet szerzett, míg a kosárlabdázók összeszedték erejüket, és a riói ezüst után visszatértek a dobogóra, és bronzérmet nyertek – közli a Vajdasági RTV.

Nyitókép: Pixabay