2024. július 16., kedd

Megvan az első magyar kvóta

Az Európai Játékok vasárnapi, magyar vonatkozású legnagyobb sikere Pekler Zalán nevéhez fűződik, aki nemcsak győzött a férfi kisöbű szabadpuska összetett számában, hanem kvótát is szerzett a 2024-es párizsi olimpiára! Sportlövészetben ez az első magyar indulási jog. A komáromiak klasszisa a 3×20 lövéses alapversenyből 593 körrel a harmadik helyen került a nyolcas döntőbe, ahol fokozatosan javuló teljesítménnyel a második lett. Az aranymeccsben riválisa a már párizsi indulási joggal rendelkező cseh Jiří Přívratský volt, így a finálé automatikusan párizsi repjegyet ért a magyarnak. A győzelemért rendezett mérkőzést simán, 16:10-re nyerte meg Pekler, aki harmadik Európai Játékok-aranyérmét gyűjtötte be. A magyar küldöttség Pekler elsőségén kívül még két dobogós helyet szerzett, a tőröző Pásztor Flóra második, a kardozó Szilágyi Áron pedig harmadik lett.

Szerbia csapata három medált – két arany és egy bronz – szerzett vasárnap. A tekvandósoknál Aleksandra Perišić a 67 kilogrammosok női mezőnyében diadalmaskodott, a 20 éves versenyző spanyol riválisát verte a döntőben 2:0-ra. Férfi 74 kilóban Stefan Takov a harmadik lett, a helyosztón bolgár ellenfelet múlt felül 2:1 arányban. Az atlétáknál alaposan megkeverték a rendszert, az Európai Játékok egyben csapat-Európa-bajnokság is volt mindhárom divízió számára, emellett az egyéni teljesítményeket külön is díjazták. A szerb válogatott ugyan csak másodosztályban versenyzett, ám a női távolugrók közt Milica Gardašević (6,82 m) bizonyult a legjobbnak, így EJ-aranyat nyert.

Nyitókép: vana Vuleta távollétében Milica Gardašević volt a távolugrás (arany)éremfelelőse