2024. július 28., vasárnap
CSAPAT-EB, NANTES

Hajszál híján

Szerbia férfiasztalitenisz-válogatottja újabb maratoni mérkőzést játszott a nantes-i csapat-Eb-n, most azonban az első találkozóval ellentétes végkimenetel született. Miután a szerbek kedden legyőzték a belgákat, tegnap délelőtt a továbbjutásért játszottak a lengyelek ellen. A párharcon Karakašević és Pető is vereséggel rajtolt, Jevtović azonban életben tartotta a reményeket. A negyedik egyéni összecsapáson a rangidős Karakašević ötszettes csatát nyert meg, felülmúlva a nála 20 évvel fiatalabb Dyjas Jakubot. A mindent eldöntő tusán ezúttal is a temerini Pető Zsolt állt asztalhoz, ellenfele az ifjú Marek Badowski volt. Két játszma után döntetlenre állt a meccs, a harmadikban végig fej fej mellett haladtak a felek. Mint utólag kiderült, ez a szett perdöntőnek bizonyult, hiszen miután a lengyel minimális különbséggel nyerni tudott, a negyedik játékban 11:2-vel lesöpörte a szerbiai pingpongost, megszerezve a 3:2-es győzelmet Lengyelországnak. Szerbiának így már nem a saját kezében van a sorsa, s a fiúknak bízniuk kell abban, hogy a belgák ma szintén 3:2 arányban legyűrik a lengyeleket, a körbeverésből pedig Karakaševićék jönnek ki a legjobban. A szerbiai lányok már biztosan befejezték a versenyt, Hollandia ellen 3:1-re kikaptak. Egyetlen nyertesként Tijana Jokić hagyta el a ringet.

A magyar női válogatott a papírformának megfelelően simán, 3:0-val kiütötte Belgiumot. A negyeddöntőért ma délelőtt Fehéroroszországot is verniük kell Pótáéknak. A férfiaknál Majoros Bence óriási bravúrt hajtott végre, de hiába győzött a vb-ezüstérmes Mattias Falck ellen, a svédek 3:1-re fordítottak.